Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

“Археопростір VeteranoReload”: Історико-культурний заповідник “Більськ” посів друге місце у рейтингу заявок програми Культура +

У цьогорічному конкурсі грантових проєктів від Українського культурного фонду проєкт «Археопростір VeteranoReload» посів друге місце у рейтингу заявок програми Культура +, ЛОТ «Культура і ветерани». Проєкт буде реалізований влітку-восени.

Про це йдеться на сторінці у фейсбуці Історико-культурного заповідника “Більськ”.

Творці проєкту – Полтавський “Легіон Свободи”, Центр охорони та досліджень пам’яток археології, PRO MISTO, Історико-культурний заповідник “Більськ”.

Ідея цього проєкту – реінтеграція ветеранів російсько-української війни через їхню участь в створеній нами культурно-освітній резиденції шляхом культурно-просвітницьких заходів, заходів інтелектуального дозвілля, “артрефлексій” та археологічних практик у форматі діючої археологічної експедиції.

У серпні на території археорезиденції в ІКЗ “Більськ” будуть розміщені дві групи ветеранів по 15 осіб одна за другою, ми долучимо їх до групових 10-и денних археологічних практик, які демонструватимуть ветеранам модель професійної діяльності в сфері культурної спадщини.

У першій половині дня учасники резиденції будуть практикуватися разом із археологами, а у другій половині дня братимуть участь в культурно-освітній програмі, що забезпечить духовно-психологічну реабілітацію ветеранів через «артрефлексію» та імплементацію культурно-просвітницьких заходів – лекцій, майстеркласів, екскурсій, інтелектуальних занять тощо.

Додатковими продуктами проєкту стануть: документальний фільм про перебування ветеранів у резиденції та артбук, як психологічно-переосмислений референс її учасників, до створення якого вони долучать свої ідеї та концепції.

Система Orphus