Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

З 1 червня полтавці можуть залишитись без гарячої води, – Полтаватеплоенерго

Комунальна теплоенергетика України без термінового втручання Уряду та внесення змін до цілої низки Законів, які регламентують її діяльність, не здатна функціонувати в умовах бізнесової моделі, що ультимативно нав’язується підприємствам ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) газопостачальниками.  

 

Про це повідомляє пресслужба “Полтаватеплоенерго”.

“З 20 травня 2021 року за рішенням Уряду України остаточно припинено дію постанови, якою на НАК “Нафтогаз України” було покладено обов’язок забезпечення підприємств ТКЕ природним газом за фіксованою ціною.

Таким чином ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” має перейти на роботу в умовах відкритого ринку газу та здійснювати купівлю природного газу на “максимально вигідних” умовах.

На сьогодні підприємство “Полтаватеплоенерго” застосовує до кінцевих споживачів (населення) тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що встановлені НКРЕКП у грудні 2018 року. Тарифи, встановлені НКРЕКП в 2020 році, неможливо застосувати до кінцевого споживача у зв’язку з відсутністю нових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води оскільки на сьогодні Кабінет Міністрів України ще не затвердив типові публічні договори приєднання.

Діючі тарифи на 30-40% не забезпечують покриття економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із виробництвом та наданням послуг, і не враховують неодноразового підвищення у 2019-2021 роках цін на природний газ, тарифів на послугу з транспортування та розподілу природного газу, електроенергію, зміну відповідно до законодавства розміру мінімальної заробітної плати та інших складових тарифів.

Підписаний у лютому Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води, між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України на сьогодні не виконаний. Питання погашення різниці в тарифах, що виникла між ціною природного газу, за якою він постачався, та ціною, що закладена в тарифах для виробництва та надання послуг підприємством, залишається невирішеним.

Попри вкрай критичний фінансово-економічний стан підприємства, на травень 2021 року “Полтаватеплоенерго” вдалось укласти контракт на купівлю природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” та продовжити безперебійне постачання гарячої води населенню, лікарням, школам та дитячим садкам міста Полтави.

Проте, перспективи укладення контракту на червень місяць є вкрай невтішними. Положення комерційного контракту з ТОВ “ГК “Нафтогаз Трейдинг” передбачає проведення оплати розрахункової договірної вартості газу на умовах 100% попередньої оплати, а ймовірна ціна природного газу, яка буде запропонована газовою компанією на червень сягатиме 10,60грн/куб.м (з ПДВ).

Ціна природного газу, що врахована в діючих тарифах складає 6,236грн/куб.м (без ПДВ), тоді як на сьогодні ринкова ціна газових компаній може перевищити 9,0грн/куб.м (без ПДВ), тобто більше ніж на 40% від вартості газу закладеного в тарифі.

За таких умов та без фінансової підтримки з боку органів місцевого самоврядування підприємство “Полтаватеплоенерго” буде змушене зупинити свої виробничі потужності та припинити надання послуг, як населенню, так і іншим категоріям споживачів, включаючи лікарні, шкільні та дошкільні заклади, що особливо небезпечно в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Подальше зволікання з вирішенням питання реструктуризації або списання боргів, питання компенсації різниці в тарифах за спожити природний газ, з прийняттям відповідних нормативно-правових актів призведе до банкрутства теплопостачальних підприємств та зриву підготовки і початку нового опалювального сезону 2021-2022 років.

З огляду на викладене, ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” змушене констатувати про неможливість з 1 червня поточного року подальшого надання послуг з постачання гарячої води усім категоріям споживачів, включаючи населення міста Полтави, заклади охорони здоров’я, шкільної та дошкільної освіти”

Нагадаємо, 26 квітня обласне комунальне підприємство “Полтаватеплоенерго” отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із 1 травня цього року газопостачання до об’єктів підприємства. Таким чином, споживачі могли залишитися без гарячої води. Перший заступник директора ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Ігор Процай розповів про заборгованість та сценарії розвитку вирішення ситуації з газопостачанням. Зрештою, “Полтаватеплоенерго” підписало договір з дочірньою структурою НАК “Нафтогаз” ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”.
Система Orphus