Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Є три сценарії розвитку”, – “Полтаватеплоенерго” про заборгованість та припинення газопостачання

26 квітня обласне комунальне підприємство “Полтаватеплоенерго” отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення з 1 травня цього року газопостачання до об’єктів підприємства.

Як писали раніше “Новини Полтавщини”, з початку травня полтавці можуть залишитися без гарячої води.

Нині підприємство має більше 500 млн боргів. Про це під час пресконференції 28 квітня розповів перший заступник директора ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Ігор Процай.

“Перехід на ринкові відносини з НАК “Нафтогазом” передбачає сплату боргів (на 1 квітня — близько 465 млн грн), і здійснити попередню оплату за газ, який буде спожитий підприємством (близько 30-40 млн грн в неопалювальний період, для підігріву води). Заборгованість підприємству споживачів — 469 млн грн, ще 160 млн грн — різниця в тарифах, яку ще не компенсувала держава”, – пояснив Ігор Процай.

Ігор Процай зазначив, що наразі підприємство немає коштів для погашення заборгованості “Нафтогазу”.

“Це може відбутися вже з 1 травня. Попередження ми отримали 26 квітня”, – додав він.

Також він наголосив, що тарифи для населення не змінювались із 2018 року.

“Ми не маємо законних підстав надавати послуги населенню за ринковими умовами. Тарифи не змінювалися з 2018 року”, – додав він.

Цього року “Полтаватеплоенерго” запланувало проведення підготовки до опалювального сезону. На це передбачено близько 50 млн грн.

“Ми запланували близько 50 млн грн на підготовку до зими. Йдеться про підтримку в нинішньому стані зі зносом 60-70%. Також ми запланували реконструкцію котельні, обладнання якої вже демонтували. Тож якщо її не відремонтуємо, то включити в роботу не зможемо. Звичайно, у зв’язку з ситуацією, що склалася, скоротимо обсяги підготовки. Як наслідок, буде збільшення кількості аварій на початковому етапі. Крім того, є ймовірність, що опалювальний сезон розпочнеться із запізненням”, – розповів технічний директор ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

 

Нині є три сценарії розвитку цієї ситуації.

“Найоптимістичніший – продовження дії договору ще на рік. Ми будемо вимагати здійснення перехідного періоду до ринкових відносин. А вже через рік із роз’ясненням населенню входитимемо у цей період. Другий сценарій — продовження дії договору на 2 місяці, але це не вирішує нічого. За цей час неможливо вирішити нагальні питання. І останній, песимістичний, 1 травня, відповідно, відключать від споживання природного газу”, – розповів Ігор Процай.

Крім того, на пресконференції заступники гендиректора ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” анонсували звернення голови Полтавської ОДА до Кабміну та профільного міністерства.

“Сьогодні відбулася спільна нарада з головою ОДА. Усі питання були розглянуті. Я так розумію, що голова Полтавської ОДА буде спілкуватися з Прем’єр-міністром особисто з приводу цієї проблеми”, – додав Ігор Процай.

Нині схожу проблему мають підприємства теплопостачання у багатьох областях України, зокрема у Черкасах, Чернігові та на Волині.

Система Orphus