Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтавському кардіоваскулярному центрі проводять реабілітацію хворих апаратом ударно-хвильової терапії

Віднедавна в одному з відділень КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» є апарат ударно-хвильової терапії.

Про новий вид реабілітації розповіла лікар ударно-хвильової терапії КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» Людмила Сергєєва.

«Можна вважати, що полтавцям пощастило, таких приладів в Україні не більше десятка. Є, наприклад, у Києві – у Феофанії. Апарат ударно-хвильової терапії для кардіологічних хворих застосовується на етапі реабілітації. Механічні ударні хвилі спрямовуються безпосередньо на вражену ділянку серцевого м’яза. Зона ураження визначається дуже точно. Для цього з допомогою УЗД-апарата, через ультразвуковий датчик зображення виводиться на екран монітора.  Хвилі генеруються зовні і передаються через наповнену рідиною помпу, розташовану на грудній клітині пацієнта. Ударна хвиля синхронізується із серцебиттям людини. Серія таких ударів фактично тренує серцевий м’яз. Курс лікування серіями триває близько 3 місяців. Кінцева мета – утворення нових дрібних судин у враженій ділянці серця», – розповіла Людмила Сергєєва.

Таке лікування дозволяє зменшити кількість нападів стенокардії, аритмії, зменшується задуха. І, відповідно, зменшується кількість госпіталізацій.

Читайте також: Новітнє обладнання та сучасне лікування: у Полтаві понад 4 місяці працює оновлений кардіоваскулярний центр

До реконструкції закладу таке лікування було неможливе. Оскільки ударно-хвильова терапія – втручання планове, довготривале, під час карантину апарат також не використовувався.

«Із полегшенням карантинних обмежень знову зможемо надавати  пацієнтам унікальне лікування, безболісне, що не потребує анестезії, легко переноситься, дає довготривалий ефект і значно покращує якість життя людини після перенесеної хвороби. Це – апарат майбутнього», – пояснила Людмила Сергеєва.

Система Orphus