Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Новітнє обладнання та сучасне лікування: у Полтаві понад 4 місяці працює оновлений кардіоваскулярний центр

Вже 130 днів у КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» надає висококваліфіковану спеціалізовану діагностично-лікувальну та консультативну допомогу пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями на госпітальному та поліклінічному етапах.

“Нове якісне обладнання дозволяє проводити повноцінну діагностику та лікувати найскладніші вади серця і судин. Підбір лікарських препаратів здійснюється з урахуванням оцінки ризику побічних дій. Лікарі надають рекомендації щодо своєчасного хірургічного лікування, визначають показання до госпіталізації. Через те, що робота кардіоцентру проводиться в умовах карантинних обмежень під час пандемії COVID-19, планову госпіталізацію хворих обмежено”, – розповів директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» Костянтин Вакуленко.

Протягом січня-квітня поточного року в кардіоцентрі пролікували майже 600 пацієнтів.

Кардіоваскулярний центр має шість поверхів.

1-й поверх. Диспансерно-поліклінічне відділення. Його відвідало майже 2700 хворих.

2-й поверх. Відділення функціональної діагностики. Тут проведено понад 5,5 тисяч електрокардіографічних досліджень, понад 500 холтерівських моніторувань ЕКГ, 250 добових моніторувань артеріального тиску, близько 2,5 тисяч ультразвукових досліджень.

Лікарі телемедичного центру проконсультували близько 1,5 тисяч ЕКГ.

У цьому відділенні є сучасний та рідкісний апарат для реабілітації — апарат ударно-хвильової терапії. Таких в Україні лише близько 10.

“Це апарат ударно-хвильової терапії для реабілітації кардіологічних хворих. Він надає механічні ударні хвилі на серцевий м’яз. Така процедура сприяє утворенню дрібних судин у серці. Курс реабілітації триває близько трьох місяців. Це своєрідне тренування серця”, – розповіла лікар ударно-хвильової терапії Людмила Сергеєва.

За її словами, це безболісна процедура, яка легко переноситься та має довготривалий ефект.

На 3, 4 та 5 поверхах розташовані палатні відділення. Значно поліпшено умови перебування хворих: усі палати розраховані на 2-х пацієнтів, кожну обладнано киснево-електричною консоллю, санітарним вузлом з душем, в кожній палаті – сучасний телевізор та можливість виходу в інтернет мережу.

3-й поверх. Тут також працює відділення реабілітації. Його основне завдання – проведення курсу ранньої стаціонарної реабілітації хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарда або оперативні втручання на відкритому серці. Крім кардіологів, у штаті відділення є фахівці з фізичної реабілітації. За кошти обласного бюджету для відділення закуплено кардіореабілітаційний комплекс вартістю 1 млн. 500 тис. грн.

На 4-му поверсі функціонує відділення порушень серцевого ритму. Тут медичні працівники здійснюють первинну та вторинну профілактику раптової серцевої смерті, відновлення нормального ритму, підбір та корекцію антиаритмічної медикаментозної терапії для своїх пацієнтів. Проводяться підготовка та післяопераційний етап ведення хворих, яким показано імплантацію ШВР, радіочастотна абляція, електрофізіологічні дослідження. У розпорядженні відділення – сучасна електрофізіологічна лабораторія з навігаційно-абляційною системою. У штаті відділення лікарі електрофізіологи з досвідом самостійної роботи.

Один з пацієнтів, якому 30 квітня зробили операцію, поділився враженнями від медпрацівників Центру.

“Я сюди потрапив з Кременчука. Але не думав, що в лікарні може бути таке відношення лікарів та такі комфортабельні умови. Дуже вдячний лікарям. Вони чарівники. Мене прооперували 30 квітня, а сьогодні я вже поїду додому”, – розповів пацієнт.

Як зазначила завідуюча кардіологічним відділенням Людмила Осипчук, у пацієнта був високий тиск та низьке серцебиття. Йому імплантували електрокардіостимулятор. Операцію для пацієнта провели безоплатно.

5-й поверх – відділення ішемічної хвороби серця, що призначене для стаціонарного лікування гострої та хронічної коронарної хвороби, в т. ч. – ускладненого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, тяжких випадків серцевої недостатності.

6-й поверх. Відділення інтервенційної кардіології з БРІТ (блок реанімації та інтенсивної терапії) та рентген-хірургічним блоком. Тут проводиться діагностика та лікування хворих з гострими патологіями серцево-судинної системи за допомогою сучасних технологій та методів.

“Інвазивне лікування, яке ми проводимо, можна поділити на дві групи: коли серце скорочується повільно (імплантують кардіостимулятори) та коли серце скорочується, навпаки, швидко (імплантують кардіовектори дефібрилятори). Ці операції проводяться через невеликий розріз та під рентген апаратом. Такими апаратами Центр забезпечений. Тобто, пацієнти їх отримують безкоштовно”, – розповів лікар-хірург серцево-судинний Євген Люлька.

Так, наприклад, якщо такі прилади закуплені за кошти МОЗ, то їх використовують для будь-якого громадянина України. Якщо ж за кошти обласного бюджету, то лише для мешканців області.

До Центру звертаються не лише мешканці Полтавщини, а й жителі сусідньої Сумської області.

Завдання відділення: ургентні коронарні втручання при гострому коронарному синдромі, ургентна імплантація штучних водіїв ритму, діагностична коронарографія, планові стентування судин серця, інтенсивна терапія та реанімація хворих з тяжкими станами, що зумовлені кардіальною патологією, ведення післяопераційних пацієнтів.

“Нещодавно під час конференції головний кардіолог МОЗ виділив дві області щодо надання ургентної меддопомоги при інфаркті міокарда. А саме Одеську та Полтавську. В нас виконується найбільше таких операцій. Це досягнуто завдяки роботі двох закладів: Кардіоцентру та обласній лікарні”, – зазначив Костянтин Вакуленко.

У відділенні вже прооперували близько 350 хворих, провели близько 700 операцій (коронаровентрікулографії, перкутані коронарні втручання, у тому числі – ургентні, радіочастотні катетерні абляції, штучні водії ритму тощо). Також провели 66 планових електричних кардіоверсій (97% успішних).

Перспективою для відділення є відкрита кардіохірургія. Планується підготовка серцево-судинних хірургів, анестезіологів, перфузіологів для проведення аорто-коронарних шунтувань, протезування клапанів серця тощо.

Система Orphus