Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Ліцеї та робота реорганізованого Центру соціально-психологічної реабілітації дітей: відбулась профільна комісія Полтавської облради

На засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури, що відбулась 25 травня, депутати обговорили питання функціонування ліцеїв на території області.

Найбільшу увагу приділили проєкту рішення про зміну типу та найменування Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату II-III імені Антона Макаренка. Суть полягає у створенні профільного ліцею і позбавленні статусу наукового. Щоб науковий ліцей міг працювати, йому потрібно витримувати законодавчі норми: 70% дітей мають навчатись з інших громад, а 30% – зі своєї. Такої норми не дотримуються. Відтак, до профільних ліцеїв вимоги простіші.

“У середньому маємо 200 дітей. Зараз 52% дітей навчаються з Полтавської громади. А треба 30%. 7% дітей навчаються з Полтави. Виходить, що кількість дітей, які зараз навчаються, потрібно зменшити. А на їх місце набрати приблизно до 100 дітей з інших громад. Гуртожиток розрахований на 85 місць, в якому проживає зараз 60 дітей. У нас раніше проживало 87 дітей, але з карантинними обмеженнями довелось зменшувати кількість місць”, – розповів про ситуацію директор ліцею-інтернату Валерій Шульга.

Таким чином, заклад можуть перейменувати на Полтавський ліцей імені А.С.Макаренка Полтавської обласної ради зі збереженням у його складі пансіону. Але це питання депутати вирішили обговорити на наступному засіданні комісії після детального вивчення ситуації.

Окрім цього, депутати прийняли проєкт рішення про зміну найменування Полтавської спеціалізованої школи-інтернат спортивного профілю I-III ступенів на Полтавський спортивний ліцей зі збереженням у його складі пансіону та Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернат спортивного профілю I-III ступенів імені І.М. Піддубного на Кременчуцький спортивний ліцей імені І.М. Піддубного зі збереженням у його складі пансіону.

Читайте також: На Полтавщині планують заснувати Премію Полтавської обласної ради імені Сергія Гнойового

Також депутати ознайомились зі звітами керівників закладів освіти та культури, про роботу Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, діяльність спецзакладів освіти та навчально-реабілітаційних центрів.

Читайте також: Фестивалі повертаються: які свята невдовзі відзначатимуть на Полтавщині

Наприкінці засідання депутати заслухали поточний стан функціонування Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Нагадаємо, у лютому депутати облради проголосували за реорганізацію Центру соціально-психологічної реабілітації дітей шляхом приєднання його до Гадяцького дитячого будинку.

Вже затверджений статут Центру, 30 квітня його зареєстровано у Гадячі. З 1 травня затвердили кошториси, штатні розписи, були відкриті рахунки, від 12 травня призначений керівник полтавської філії. Провели попередні розрахунки, щоб в Полтаві можна було зробити капітальний ремонт і поновити базу даних. На сьогодні у Центрі соцреабілітації перебувають 32 дитини. З них 5 дітей у Полтаві, решта – у Гадячі. За ці місяці 5 дітей було влаштовано з Центру в три дитячі будинки сімейного типу, чотири дитини повернуто в рідні сім’ї”, – розповіла начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА Ірина Фоменко.

Заступник голови Полтавської ОДА Олексій Чепурко повідомив, зараз також необхідно обговорити з полтавською владою пиатння щодо створення такого Центру, який перебуватиме у власності Полтавської громади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Система Orphus