Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У 2021 році ЗНО на Полтавщині складатимуть майже 13 тисяч абітурієнтів

Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме з дотриманням карантинних обмежень. Основна і додаткова сесії тестування проходитимуть у встановлені терміни. Змін не буде, незалежно від стану епіднебезпеки у регіоні.

Про це повідомила під час апаратної наради у Полтавській ОДА директор Департаменту освіти і науки Віта Ковальська.

“ЗНО у 2021 році в Полтавській області складатимуть 12 795 учасників. З них, 6 801 — випускники 11-х класів шкіл, 1733 — учні закладів професійно (професійно-технічної) освіти, 2343 — студенти закладів фахової передвищої освіти, 1919 — випускники минулих років. Більшість абітурієнтів обрали здати більше чотирьох предметів”, – розповіла Віта Ковальська.

Цьогоріч збільшено до чотирьох навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація у формі ЗНО. Обов’язковими предметами для всіх учнів є українська мова та математика.  Третій предмет — історія України або іноземна мова і четвертий предмет — на вибір абітурієнта.

ЗНО-2021 триватиме з 21 травня по 15 червня. Абітурієнти зможуть здати тестування з 13 основних предметів. Кожен зареєстрований учасник зможе скласти 5 предметів.

“ЗНО з математики складатиме удвічі більше осіб, ніж минулого року. І на 20% збільшилось число учасників, які складатимуть ЗНО з іноземної мови”, – повідомила Віта Ковальська.

На Полтавщині сформовано 8 округів, де буде здійснюватись зовнішнє незалежне оцінювання — Полтава, Кременчук, Миргород, Карлівка, Гадяч, Кобеляки, Лубни, Пирятин. Працюватиме 71 пункт, з них 15 на базі вишів, 55 — на базі шкіл та один на базі закладу професійно (професійно-технічної) освіти.

Віта Ковальська наголосила, що першочерговим завданням є проведення безпечного ЗНО. Для цього райони Полтавщини отримають освітню субвенцію на забезпечення пунктів тестування дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту. Але у пунктах на базі вищих навчальних закладів централізованого забезпечення антисептиками та масками не буде.

“Ми звернулись до ректорів, чи зможуть вони самостійно створити умови безпечного складання ЗНО. У всіх вишах готові це зробити, крім одного навчального закладу. Тому розробляємо план Б, де замінимо навчальний заклад, звернемось до голови громади з проханням надати додаткові площі на базі шкіл”, – прокоментувала Віта Ковальська.

Нагадаємо, під час третього етапу вакцинації проти COVID-19 щеплюватимуть працівників, які проводитимуть ЗНО.

Крім того, у Полтаві, Миргороді, Кременчуці, Гадячі, Лубнах діятимуть 20 пунктів, де проходитиме ЗНО з іноземної мови в частині розуміння мови на слух. Тому там необхідно забезпечити безперебійне електроживлення пунктів тестування.

Віта Ковальська також поінформувала про вступну кампанію-2021. Для вступу у заклади вищої освіти потрібно подавати сертифікати ЗНО 2018-2021 років.

Для вступу на усі магістерські спеціальності буде обов’язкове складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови (30 червня). На спеціальності “Право” та інші правничі компетентності абітурієнтам потрібно буде скласти єдине фахове вступне випробування (2 липня). Реєстрація абітурієнтів на ці іспити триватиме з 11 травня по 3 червня.

 

 

 

 

ФОТО: suspilne.media

 

 

 

Система Orphus