Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині цьогоріч планують зробити першу бетонну дорогу місцевого значення

У 2020 році у Полтавській області реалізували заплановані ремонтні роботи доріг місцевого значення. Минулого року розпочали один з найбільших інфраструктурнх проєктів — ремонт дороги Чорнухи-Лубни.

Про підсумки минулого та плани ремонтів доріг місцевого значення на 2021 році на пресконференції у Полтавській ОДА розповів директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан.

“Один з основних принципів — маршрутний спосіб ремонту. Тобто, ті ремонти, які розпочали у минулих роках, ми повинні їх закінчити. У Полтавській області найбільша протяжність місцевих доріг серед усіх регіонів. Ми звернулись до науковців, щоб визначити, які дороги ремонтувати першочергово, а які — залишковим принципом. Враховуючи усі параметри – розміщення опорних шкіл, лікарень, важливих соціальних та туристичних об’єктів – обрали найбільш важливі дороги. Тому і в цьому році продовжуємо ремонтувати дороги за цим принципом”, – розповів Олексій Басан.

Цьогоріч фінансування ремонтів місцевих доріг становить 1 млд 071 млн грн. З них 42% коштів йде на капітальні ремонти, поточний середній ремонт – 18%, 20% – експлуатаційне утримання.

Але зменшилось фінансування на ремонт доріг на 300 млн грн за рахунок перенаправлення акцизного податку з пального громадам. В Агентстві місцевих доріг планують співпрацювати з громадами, щоб частину цих коштів витратили на ремонт доріг.

“Щоб залучити кошти з громад, разом збільшити кількість ремонтів й вирішувати проблеми на місцях, кошти на поточні середні ремонти у розмірі 112 млн грн, ми розподілили пропорційно протяжності доріг по кожній громаді. Плануємо співфінансування 50/50. Вже проведені перемовини з керівниками громад, більшість підтримали. Через тиждень розпочинаємо ямковий ремонт по всій області”, – розповів Олексій Басан.

Під час перемовин з громадами розробили меморандуми про співпрацю щодо розчищення смуг вздовж доріг. За словами директор Агентства, громади можуть самостійно обирати підрядника, який буде розчищати узбіччя доріг від зелених насаджень.

У 2021 році продовжать капітальні та поточні середні ремонти таких доріг:

-Гадяч-Миргород;

-Миргород-Велика Багачка-Байрак-Поділ;

-Диканька-Решетилівка;

-Мостовівщина-Великі Кринки;

-Кременчук-Власівка;

-Гадяч-Опішня;

-Стасі-Гавронці;

-Мала Рублівка-Рунівщина разом з мостом через річку Коломак;

-Шили-Надержинщина;

-Машівка-Карлівка;

-Київ-Харків-Довжанський (ремонт поблизу перехрестя з вул. Європейською).

Агентство місцевих доріг у 2021 році планує провести експеримент — зробити першу дорогу місцевого значення бетонною. Мова йде про дорогу Кременчук-Манжелія.

“У цьому році розпочинаємо перший серед місцевих доріг по всім регіонам експеримент на дорозі Кременчук-Манжелія. Це дорога, яка з’єднує державну дорогу М-22 з підприємством Укртатнафта. Там спостерігається швидкісний рух, а також рух великовагового та перевантаженого транспорту. Плануємо там в цьому році зробити першу бетонну дорогу. З підприємством ведемо перемовини щодо співфінансування цього проєкту, вони обіцяють 10-15 млн грн для реалізації”, – розповів Олексій Басан.

Також цього року на Полтавщині планують завершити дорогу Чорнухи-Лубни, на ремонт якої залучили 515 млн грн кредитних коштів з державного банку. Відповідне рішення прийняли депутати Полтавської облради у серпні 2020 року.

“Дорога завершена на 50%. Раніше люди змушені були з Лубен доїжджати до Чорнух через Пирятин, а це 80 км. Зараз жителі 11 населених пунктів вже можуть проїжджати 37 км замість 80 км”, – зазначив Олексій Басан.

 

 

 

 

ФОТО Агентства місцевих доріг Полтавської області, ілюстративне

Система Orphus