Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Чорнобильській АЕС відкрили пам’ятник Олександрові Лелеченку з Полтавщини

26 квітня біля центрального входу адміністративно-побутового корпусу №1 відкрили пам’ятник на честь заступника начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС Олександра Лелеченка, який родом з Полтавщини.

Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“На території Чорнобильської АЕС вшанували нашого земляка – полеглого ліквідатора, уродженця Лубенського району Олександра Григоровича Лелеченка. Сьогодні біля центрального входу адміністративно-побутового корпусу №1 офіційно відкрито пам’ятник на його честь”, – написав Олег Синєгубов у своєму Telegram-каналі.

Читайте також: Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

Заступник начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС Олександр Лелеченко знаючи, що життя його обірветься, продовжував виконувати свої обов’язки, рятуючи мільйони людей. Він отримав дозу, несумісну з життям – 2,5 тисячі рентген. Він помер 7 травня 1986 року в Києві у віці 47 років. Похований у селі Степному на Полтавщині.

У день 35-річчя катастрофи на Чорнобильській АЕС, у Лубнах відбулось спецпогашення марки “Погляд у майбутнє”, яку випустила Укрпошта. Також у Лубнах вшанували пам’ять ліквідатора аварії на ЧАЕС Олександра Лелеченка, який народився у селі Новооріхівка Лубенського району.

Нагадаємо, у Полтаві керівництво області, чорнобильці та представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам цієї катастрофи.

Система Orphus