Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

У Лубнах провели спецпогашення марки до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

26 квітня, у день 35-річчя катастрофи на Чорнобильській АЕС, у Лубнах відбулось спецпогашення марки “Погляд у майбутнє”, яку випустила Укрпошта.

Про це повідомляє газета “Лубенщина” на своїй сторінці у фейсбук.

Участь у погашенні марки взяли міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко, голова Лубенської РДА Сергій Сіряченко.

На художній марці зображено однойменний мурал, що розміщений на східній стіні машинної зали Чорнобильської АЕС. Його створив Валерій Коршунов, малюнок якого “Погляд у майбутнє” переміг у народному конкурсі на найкращий ескіз муралу для проєкту “Нове бачення Чорнобильської АЕС”.

Також у Лубнах вшанували пам’ять ліквідатора аварії на ЧАЕС Олександра Лелеченка, який народився у селі Новооріхівка Лубенського району.

На Чорнобильську АЕС Олександр Лелеченко  прийшов 31 березня 1975 року на посаду начальника зміни електричного цеху. До цього часу працював старшим майстром Запорізької ГРЕС. З 1979 року його призначили заступником начальника електричного цеху з експлуатації. У перші години аварії Олександра Григоровича викликали на станцію. Одноособово прийняв заходи по відключенню віднезміщуючого обладнання електролізної станції четвертого енергоблоку. Організував забезпечення електропостачання обладнання систем безпеки і систем пожежогасіння. Ужив заходи до обстеження електрообладнання аварійного блоку і запобігнення розповсюдження аварії на неушкоджені енергоблоки. Помер 7 травня 1986 року від променевої хвороби в Київській лікарні, повідомляє сайт Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, спецпогашення марки “Погляд у майбутнє” окрім Лубен, 26 квітня, заплановане у Києві та Вінниці.

Система Orphus