Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні у Полтаві керівництво області, чорнобильці та представники громадськості відзначили 35 річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Вони поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам цієї катастрофи.

Полтавці згадали, як 35 років тому під час експерименту на 4-му реакторі ЧАЕС сталися два вибухи. Тоді атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Тоді чимало наших співвітчизників, рятуючи світ від смертельного атому, отримали небезпечне для життя радіаційне опромінення та завчасно пішли за межу вічності. Сьогодні вшанували їхню пам’ять.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що полтавці були одними з перших, хто розпочав ліквідацію аварії та її наслідків.

“Близько 20 тис. людей брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. З них 3,5 тис ліквідаторів, які брали участь безпосередньо у гасінні пожежі, проживають у нас. Ще більше тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У нас прийнята і діє обласна програма допомоги цій категорії населення. Зокрема, минулого року, попри складності з фінансуванням, ми повністю виконали дану програму. А це близько 10 млн грн”, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

 

Звертаючись до мешканців області з нагоди 35-ї річниці аварії, голова Полтавської облради Олександр Біленький зауважив, що кількість постраждалих від Чорнобильської катастрофи могла бути значно більшою.

“Наслідки цієї катастрофи могли бути нищівними для людства, якби не мужність та самовідданість ліквідаторів аварії: пожежників, військових, правоохоронців, будівельників, науковців, медиків. Світла пам’ять ліквідаторам аварії, які загинули, приборкуючи атомну стихію”, – зазначив він.

Система Orphus