Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Якщо за тиждень захворюваність не зменшиться – введемо жорсткі обмеження, – Олег Синєгубов

Полтавська область потрапила до “помаранчевої” зони. До перевищення епідпорогу по захворюваності на COVID-19 залишилось 5%. Щодня кількість хворих зростає.

Про це говорили під час наради у Полтавській ОДА.

“Закликаю всіх дотримуватись правил карантину. Вже рівень захворюваності досить високий. Будемо приймати заходи. Службам потрібно докласти максимум зусиль щодо контролю дотримання протиепідемічних правил. У нас є тиждень для покращення ситуації. Якщо нічого не зміниться, то доведеться вводити жорсткі обмеження — все закривати. Прошу поставитись до цього питання досить серйозно. Лише разом зможемо подолати пандемію”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, зазначив, що такої ситуації із захворюванням як зараз, не було під час перших двох хвиль пандемії.

“Ситуація критична. Провівши аналіз захворюваності, Полтаву можна віднести до “червоної” зони і все закрити. Але, потрібно подумати про економіку. Якщо ми хочемо, щоб все і всі працювали, то мусимо чітко дотримуватись встановлених правил. Якщо ні, то закриватись. Особливо, це стосується роботи громадського транспорту”, – наголосив Віктор Лисак.

Читайте також: У Полтаві дитячі садочки працюватимуть, а школярів планують перевести на дистанційне навчання

Голова Полтавської територіальної громади Олександр Мамай повідомив, що протягом наступного тижня спостерігатимуть за ситуацією. Потім, за необхідності, посилюватимуть обмеження.

“Закликаю дотримуватись правил карантину як підприємців, так і мешканців громади”, – сказав Олександр Мамай.

Перший заступник голови Дмитро Лунін наголосив, що заклади позашкільної освіти та вищі навчальні заклади потрібно перевести на дистанційну форму роботи.

Читайте також: У Полтаві закривають музеї, театри, бібліотеки

На сьогодні медиків хвилює захворюваність дітей на коронавірусну інфекцію.

“Минулого року ми могли спостерігати за станом кожної хворої дитини. Адже це були поодинокі випадки. Сьогодні ж в області хворіють 183 дітей. Деякі мають досить складний перебіг хвороби. Ми забули, що контактним та хворим, які перебувають на амбулаторному лікуванні потрібно 14 днів сидіти вдома. Маємо посилити контроль за COVID- хворими, які “нібито” перебувають вдома. Зрештою, є вуличні комітети”, – додав Лисак.

За його словами, хворих на коронавірусну набагато більше, ніж підтверджених випадків.

“До тих, що відомо, потрібно додати 15%, які звернулись до лікарів. Також до Полтави можна додати Диканьку, де кількість зростає. Адже не потрібно забувати про близьку міграцію. Зараз у лікарнях перебуває 220 пацієнтів. Всі вони отримують кисневу терапію”, – додав Лисак.

Олег Синєгубов повідомив, що по результатам сьогоднішньої наради регіональна комісія ТЕБ і НС прийме відповідні рішення.

Система Orphus