Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

Весняна хвиля може стати національною катастрофою, – НАН України про COVID-19

Епідемія COVID-19 продовжує поширюватись, хоча темпи виявлення нових випадків захворювання дещо знижується. Причиною цьому називають додатковий вихідний 8 березня.

Водночас, збільшується також кількість летальних випадків і кількість позитивних зразків у лабораторіях. Зокрема, на 10 березня вперше за останні півтора місяці оприлюднено понад 200 летальних випадків на день. Також стрімко зростає кількість госпіталізованих. Про це свідчить прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні в період з 11 по 24 березня, розроблений НАН України.

Читайте також: Зупини пандемію COVID-19: чому важливо тестуватись

Протягом останнього тижня спостерігалась тенденція скорочення частки хворих віком 60 років і більше, а також збільшення частки неповнолітніх хворих. Тому можна очікувати, що це зумовить менші значення летальності серед нещодавніх хворих. У НАН України стверджують, що нова хвиля характеризується більшою летальністю серед виявлених випадків і важчим перебігом у людей середнього віку, ніж це спостерігалося восени.

Читайте також: COVID-вакцинація: назвали та спростували найпопулярніші фейки

Міжнародна група науковців, аналізуючи хвилеподібний перебіг пандемії COVID-19, дійшла висновку, що весняна хвиля епідемії COVID-19 в Україні почнеться наприкінці зими – на початку весни і супроводжуватиметься вищим рівнем захворюваності, значно більшою кількістю важких випадків та значно вищою летальністю, ніж осіння хвиля, повідомляють у НАН України.

                                                          Джерело: freepik.com

Лікар і науковець, кандидат біологічних наук Володимир Галицький повідомив, що весняна хвиля епідемії триватиме до середини травня, а її пік припаде на початок квітня. На піку щоденна кількість нових випадків може сягнути 40 тисяч (інше питання, скільки з цих випадків буде підтверджено, оскільки лабораторні потужності на сьогодні все ще залишаються дуже обмеженими), а щоденна кількість смертей – перевищити тисячу, особливо якщо можливості системи охорони здоров’я будуть вичерпані. 

“Наприкінці зими або на початку весни експресія основного вірусного рецептора – ACE2 – відновлюється та стрімко зростає, чим і обумовлене різке підвищення сприйнятливості до інфікування коронавірусом у цей період. Контакт із суперрозповсюджувачем практично неминуче гарантує інфікування, а без засобів індивідуального захисту така зустріч небезпечна зараженням відразу всього об’єму легень із відповідними наслідками. Відповідно, для весняної хвилі COVID-19 характерний стрімкий розвиток як наслідок суперсприйнятливості та суперрозповсюдження, значна кількість важких і летальних випадків. Руйнівний потенціал весняної хвилі епідемії COVID-19 очевидний. Ми попереджали ще з осені, що весняна хвиля неминуча і супроводжуватиметься високою кількістю важких випадків, що потребуватимуть госпіталізації, а також високою летальністю. На жаль, нікого це не цікавило”, – розповів Володимир Галицький.

Нагадаємо, з 1 березня українці можуть записатись через Дію на вакцинацію від COVID-19. Для цього потрібно зареєструватись чи авторизуватись (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина. У розділі послуги обрати “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”. Вказати, чим займаєтесь, та обрати місто, у якому будете вакцинуватися. В “Дії” надійде сповіщення, коли відкриється запис на щеплення.

Система Orphus