Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

З 1 березня українці можуть записатися через Дію на вакцинацію від COVID-19

З 1 березня українці можуть записатись через додаток Дія до листа очікування вакцинації проти коронавірусної інфекції.

Як повідомили на порталі Дія, запис до листа очікування вакцинації допоможе правильно розподілити вакцину між регіонами, уникнути черг та зайвого контакту з людьми.

Зазначимо, якщо у мобільній версії ще не з’явилась ця послуга, то спробуйте оновити додаток Дія.

Як отримати послугу

Онлайн

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина.

2. У розділі послуги виберіть «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».

3. Вкажіть, чим ви займаєтесь, та виберіть місто, у якому будете вакцинуватися.

Зверніть увагу: працівникам закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для людей похилого віку та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовцям та працівникам структур державної безпеки не потрібно записуватись. Роботодавець самостійно внесе вас до списків та повідомить про дату щеплення. Пам’ятайте, що запис до листа очікування не є записом до лікаря.

Читайте також: Шмигаль заявив, що впродовж року усі охочі українці зможуть вакцинуватись проти COVID-19

4. Після підтвердження запису стежте за сповіщеннями в Дії. Ми повідомимо вас, коли відкриється запис на щеплення. Пам’ятайте, що попередній запис до листа очікування не є записом до лікаря.

Після запису ви отримаєте сповіщення про доступний для вас запис на щеплення.

Очікуйте повідомлення про запис на щеплення та доступну вакцину.

Часті питання й відповіді

Хто може записатись до листа очікування?

Записатись до листа очікування може кожен.

Зверніть увагу: працівникам закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для людей похилого віку та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовцям та працівникам структур державної безпеки не потрібно записуватись. 

Роботодавець самостійно внесе вас до списків та повідомить про дату щеплення. Пам’ятайте, що запис до листа очікування не є записом до лікаря.

Коли розпочнеться вакцинація?

Початок вакцинації від COVID-19 — лютий 2021 року. Спочатку щеплення отримають медичні працівники, які лікують від COVID-19; а також ті, хто працює у сфері безпеки і життєдіяльності держави. Стежте за новинами МОЗ та сповіщеннями в Дії.

Читайте також: В Україні вже вакцинували проти COVID-19 понад 3 тисячі людей

Вакцинація буде обов’язковою чи добровільною?

Вакцинація добровільна, лише ви приймаєте рішення про щеплення. 

Це важливий крок для вашого здоров’я та здоров’я ваших близьких. Пам’ятайте про свідомий вибір і небезпеку коронавірусної інфекції.

Чи безпечна вакцина від COVID-19? Як її перевіряють?

Усі вакцини, які перебувають на ІІІ фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність. Суворі тести та клінічні випробування, які пройшли вакцини, схвалені ВООЗ для використання, підтверджують їхню безпечність та ефективність у боротьбі із захворюваннями. 

Незважаючи на те, що вакцини проти COVID-19 розробляються дуже швидко, вони отримують необхідні дозволи регуляторних органів, тільки якщо відповідають усім стандартам.

Якими вакцинами будуть щеплювати?

Наразі планують використовувати вакцини таких виробників: AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech, SinovacBiotech, Novavax. Ми надішлемо вам сповіщення про запис на щеплення, де буде вказано, яка саме вакцина доступна.

Якщо у мене є додаткові запитання, куди я можу звернутись?

Міністерство охорони здоров’я України спільно з партнерами запустили інформаційний портал, який є офіційним джерелом інформації щодо вакцинації від COVID-19. 

Також ви можете звернутись у цілодобовий національний контакт-центр з питань COVID-19 за номером: 0 800 60 20 19. 

Які є хвилі вакцинації в Україні?

1 хвиля — медичні працівники, які працюють із пацієнтами з COVID-19. А також мешканці інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів, військовослужбовці в ООС.

2 хвиля — медичні працівники, літні люди віком від 80 років, працівники соціальної сфери.

3 хвиля — літні люди віком від 65 до 79 років, вчителі та інші працівники сфери освіти. А також працівники структур державної безпеки. 

4 хвиля — літні люди віком від 60 до 64 років, люди з хронічними захворюваннями. А також громадяни, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, і ті, хто працює або відбуває покарання в місцях обмеження волі.

5 хвиля — решта дорослого населення України. Якщо вакцина буде наявна в доступній кількості — цей етап може відбуватися одночасно з попередніми етапами.

Як буде організовано процес вакцинації?

Є два способи процесу вакцинації: 

1. За допомогою 572 мобільних бригад з імунізації, які виїжджатимуть до медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців, а також туди, де обмежений доступ до закладів охорони здоров’я.

 2. На базі 4250 пунктів щеплень, де проводитиметься вакцинація людей за попереднім записом.

Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, матимуть доступ до вакцин у пунктах щеплень на територіях, підконтрольних Уряду України.

Як я дізнаюсь, що запис до лікаря відкрито?

Ми повідомимо вас, коли буде доступний запис на щеплення для вашої цільової групи. Стежте за сповіщеннями в Дії.

Скільки коштуватиме вакцинація?

Вона безкоштовна. 

Україна отримуватиме вакцини двома шляхами: через міжнародний механізм COVAXAMC та прямі закупівлі в компаній-виробників коштом державного бюджету.

Система Orphus