Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

Зупини пандемію COVID-19: чому важливо тестуватися

У масштабах однієї сім’ї рішення здавати чи не здавати тест на COVID-19 може виглядати не таким критично важливим, але в масштабах держави це має зовсім інші наслідки.

По-перше, достатня кількість зроблених тестів допоможе побачити реальну картину захворюваності й летальності та передбачити подальше поширення пандемії. По-друге, вчасно ідентифікувати й ізолювати хворих до того, як вони встигнуть інфікувати ще більше громадян, серед яких можуть бути представники груп ризику – люди старшого віку або люди з хронічними хворобами, для яких вірус несе смертельну загрозу.

Вчасне тестування може допомогти знизити навантаження на систему охорони здоров’я, а отже, уникнути кризи – нестачі місць, персоналу та обладнання в лікарнях.

На сьогодні одним із найефективніших методів діагностики COVID-19 вважається виявлення коронавірусу в мазку зі слизової носоглотки і ротоглотки методом ПЛР, наголосили у Центрі громадського здоров’я України. Таке тестування застосовують на початку захворювання, чутливість ПЛР-тесту найбільша у період між 7 і 14 днями після зараження.

Читайте також: У “червоній зоні” карантину перебуває чотири області, ще 10 – у “помаранчевій”

Важливо. Якщо у вас є ознаки ГРВІ, будь ласка, залишайтеся вдома і зателефонуйте своєму сімейному лікарю для подальших консультацій.

Правильно підготуйтеся до тестування. Адже вчасне тестування методом ПЛР дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях.

Нагадаємо, на ранок 9 березня в Україні виявили 3261 випадок захворювання на COVID-19. За минулу добу проведено 18 207 тестувань, зокрема методом ПЛР – 13 101, методом ІФА – 1 674.

Фото: freepik

 

Система Orphus