Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Рік тому вперше в Україні запровадили карантин через поширення COVID-19

З 12 березня 2020 року в Україні вперше запровадили загальнонаціональний тритижневий карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19.

Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів напередодні, 11 березня.

Тоді заборонили відвідувати навчальні заклади та ввели обмеження на проведення масових заходів, де запланована участь 200 та більше осіб. Можна було проводити спортивні заходи  з дозволу міжнародних організацій, але без глядачів.

На той момент ВООЗ оголосила пандемію у зв’язку з поширенням у світі коронавірусної інфекції.

З 17 березня Укрзалізниця повідомила перелік міжнародних потягів, курсування яких на період карантину скасували, або яким скоротили маршрут.

Згодом, з 17 березня у Полтаві рішенням оперативного штабу було прийнято рішення про запровадження жорсткого режиму карантину. Не працювали:

-культурно-розважальні заклади (кінотеатри, театри, музеї, галереї, бібліотеки, дитячі кімнати тощо);

-заклади побутового обслуговування (спа-салони, сауни, косметологічні кабінети, кабінети масажу, перукарні, тату-салони);

-торгово-розважальні центри, торгові центри, крім розташованих в них аптек та продовольчих магазинів;

-спортивні заклади (фітнес-клуби, тренажерні заклади, басейни, спортивні майданчики, стадіони тощо);

-усі магазини, крім продуктових, аптек та магазинів з продажу зоотоварів;

-ринки, ярмарки, торговельні павільйони, лотки та інші тимчасові споруди;

-заклади ресторанного господарства (кафе, бари, клуби, дискотеки, паби).

Із запровадженням карантину, у Полтаві людей на вулицях відчутно поменшало. Втім, у парках та на центральній пішохідній вулиці міста жителі все-таки гуляли й відпочивали. Як жила Полтава в умовах жорсткого карантину рік тому можна переглянути за посиланням.

Наприкінці березня Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації.

З 6  по 24 квітня Кабінет Міністрів запровадив жорсткі карантинні умови: заборонялось відвідувати парки, сквери, спортивні та дитячі майданчики, проведення усіх масових заходів тощо.

У травні 2020 року в Україні запровадили адаптивний карантин, який полягає у відстеженні ситуації з поширенням COVID-19 у регіонах та введення посилених обмежень, за потреби, на окремій території.

Нагадаємо, у 2021 році весняна хвиля COVID-19, пік якої очікують на початок квітня, може стати національною катастрофою. Так стверджують науковці у НАН України.

Система Orphus