Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській облраді вчергове обговорили питання реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

2 лютого у Полтавській обласній раді відбулось чергове засідання робочої групи для вивчення ситуації щодо реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, який знаходиться у Полтаві.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький висловив свою позиції щодо ситуації, що склалась з Центром соціально-психологічної реабілітації.

“В обласній раді 84 депутати й лише за умови консолідованої позиції буде простіше захищатися від тих неправдивих матеріалів, що стосуються використання майна. Мені теж цікаво дізнатися, що планує облдержадміністрація розмістити в будівлі Центру соціально-психологічної реабілітації. Можливо, там буде обласний центр туризму для дітей чи щось інше. Варто про це обов’язково говорити, аби уникнути інсинуацій щодо продажу територій, її забудови тощо. Наголошую, що всі питання, які стосуються майна обласної ради, обов’язково розглядаються на сесіях. Дуже прошу: приберіть політику. Діалог – це вміння людей чути один одного. Якщо я чую вас, то, будь ласка, прошу засвідчити те саме”, – зазначив Олександр Біленький.

На попередньому засіданні робочої групи доручили юридичному департаменту Полтавської ОДА вирішити всі пропозиції з питання реорганізації закладу з юридичної точки зору. А також Службі у справах дітей зібрати всю інформацію щодо колективу Центру та фінансуванню Гадяцького дитячого будинку.

Дуже важливо забезпечити реалізацію рішення облради у найбільш стислі терміни. Особливо що стосується перепрофілювання Гадяцького будинку дитини. З огляду на те, що полтавський заклад приєднується, приміщення перебуватиме у власності Гадяцького дитячого будинку. На перехідному етапі можливо забезпечити функціонування його як відокремленого підрозділу Гадяцького будинку дитини. Дане питання можна врегулювати шляхом внесення змін до статутних документів. Зміни до статуту Гадяцького будинку дитини повинні передбачати створення відокремленого структурного підрозділу з місцезнаходженням у Полтаві і передбачити, що у цьому закладі можуть перебувати діти сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Тобто, без зміни рішення обласної ради вдасться продовжити діяльність підрозділу на той час, який буде доцільним”, – прокоментував директор юридичного департаменту Полтавської ОДА Андрій Олефір.

Читайте також: Ситуацію з Полтавським центром соціально-психологічної реабілітації обговорювали на національному телеканалі

Начальник Служби у справах дітей Полтавської ОДА Ірина Фоменко детально розповіла варіанти реорганізації та фінансування закладів.

У Полтаві можна створити відокремлений підрозділ на дві групи на 20 дітей. У Гадячі створити лише чотири групи на 40 дітей і загальна кількість дітей збільшується на 10 осіб. Замість 50-ти буде всього 60 дітей. В Україні немає аналогу і нам потрібно все погоджувати з Мінсоцполітики. Фінансування на 20 дітей у Полтаві складе 7,5 млн грн. Якщо розглядаємо додаткове фінансування у Гадячі на 40 дітей, потрібно 13,5 млн грн на їх утримання. Тобто, на 60 дітей вже у реформованому Центрі соціально-психологічної фінансування складе 21 млн грн. Це без врахування ремонтних робіт, які необхідно зробити у Полтаві”, – розповіла Ірина Фоменко.

Депутат Полтавської обласної ради Ольга Усанова запропонувала компромісний варіант реорганізації Центру.

“Пропонуємо внести зміну і доручити директору Гадяцького дитячого будинку розробити та подати на затвердження нову редакцію статуту комунального закладу, у якому створити відділення первинної соціально-психологічної допомоги дітей Центру соціально-психологічної реабілітації Полтавської облради. По суті, це одна юридична особа з двома відділеннями — у Полтаві та Гадячі. Фінансуватимемо також два заклади”, – зазначила Ольга Усанова.

Втім, після тривалого обговорення заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко завершив засідання робочої групи.

На жаль, конструктивної роботи не вийшло. Деякі політичні сили не зацікавлені в такій роботі. Будемо продовжувати працювати над вирішенням цієї ситуації. Переконаний, що ми її вирішимо. Насамперед, ми ставимо на перше місце інтереси дітей. Тому переконаний, що все буде гаразд, діти перебуватимуть у комфортних умовах і їм надаватиметься якісна послуга з реабілітації. Наступного тижня плануємо чергове засідання”, – прокоментував після засідання Олексій Чепурко.

Система Orphus Поделиться на fb