Ви тут:
Відео Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство ТОП-новина 

“Полтавська обласна рада вважає вимоги щодо зменшення тарифів цілком виправданими та законними”, – Олександр Біленький

8 лютого у Полтавській обласній раді зібрались більше десятка представників громадськості зібрались на зустріч з головою Полтавської облради Олександром Біленьким та головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим щодо питання підвищених тарифів на газ.

Розпочинаючи зустріч Олександр Біленький зауважив, що керівництво області всіляко зацікавлене у врегулюванні проблеми тарифоутворення, однак повноваження місцевої влади у даному питанні досить обмежені. Тим не менш, за словами голови обласної ради, Полтавська обласна рада вважає вимоги щодо зменшення тарифів цілком виправданими та законними.

Полтавщина це регіон, де видобувають 40% українського газу. Це дійсно так. Єдине, що впали об’єми. На 2021 рік прогнозують зменшення ренти від видобутку газу на 150 млн. Рішення обласної ради спонукало парламентарів прийняти цей закон 3038, щоб 5% ренти йшло в обласний бюджет та бюджет громад. Тобто, громади зараз отримують кошти. Але компенсація це прерогатива держави. Ми не можемо обласним бюджетом перекривати ті видатки, які зараз платяться за газ, на жаль, тому що його не вистачить”, – повідомив Олександр Біленький.

“29 грудня зібрали сесію обласної ради, де висловили категоричне “ні” підвищенню вартості та звернулись до центральної влади ввести мораторій на ціни. Була проведена зустріч облради, представників ОДА з Прем’єр-міністром і головою НКРЕКП розповіли свою позицію. 14 січня на позачерговій сесії обласної ради ми ухвалили низку звернень. Зокрема, звернулися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з пропозицією не звужувати категорії населення, які можуть отримувати субсидію, – зазначив Олександр Біленький. – Також виняткова прерогатива держави – фінансування субсидій, саме тому після підвищення тарифів держава повинна була відреагувати певним чином: або запропонувати інструментарій для зниження тарифів на газ та його транспортування, або забезпечити повністю субсидіями тих, хто самостійно не зможе оплачувати такі послуги». Створена робоча група, аби оцінити ситуацію в якій спосіб та  якій власності знаходяться газові магістралі. Завдання робочої групи — з’ясувати, установлюючі документи. Тобто, на якій підставі газові мережі є у власності “Полтавагаз” , – розповів про дії обласної ради Олександр Біленький.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов також розповів, що наразі вже зроблено щодо зниження тарифів на комунальні послуги.

Ми направили лист до НКРЕКП із запереченням, жодного тарифу ОДА не погодила. Тому що вважаємо, що тарифи завищені та необґрунтовані. Листи були направлені до НКРЕКП.  Також звертались до Прем’єр-міністра та голови НКРЕКП. Зокрема, в них (зверненнях – ред.) йшлося проте, що в населення є претензії до порядку розгляду тарифів. Тому що, коли ми отримуємо структуру тарифу від “Лубнигазу”, то вона для нас є закритою. Ми не знаємо, яка частина йде на видатки щодо обслуговування мереж, чистого прибутку, тощо. І коли тариф розглядають на НКРЕКП, то тоді ми маємо повну інформацію. Крім того, щодо громадських обговорень, то підприємства їх не проводять, а якщо й проводять, то так само не зобов’язані розкривати структуру тарифу. І ми зверталися неодноразово з проханням, зокрема до Мінрегіону, змінити структуру погодження тарифу”, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Читайте також: НКРЕКП затвердила тарифи на послуги розподілу газу для “Гадячгаз”, “Лубнигаз” та “Полтавагаз”

Питання від громадськості лунали щодо компенсацій за витрати газу, чому споживачі не можуть змінити оператора газорозподільчих мереж, про скасування НКРЕКП, передачу газових мереж у власність громад.

Після тривалого обговорення ініціативна група передали голові облради та ОДА лист з переліком вимог. Після 1-3 днів після ознайомлення планують знову організувати зустріч з громадськістю для предметного вирішення питань.

Ініціативна група, до складу якої увійшли представники кількох районів, утворили Рух опору тарифному геноциду. Було напрацьовано ряд вимог щодо зниження тарифів, аудиту компаній-надавачів комунальних послуг, повернення газорозподільних мереж до власності громад”, – розповіла голова громадської ради при Полтавській облраді Тетяна Донченко.

Вимоги ініціативної групи:

1. Знизити тарифи до 3 грн/куб.м. газу і до 1 грн за кіловат електроенергії. Скасувати оплату за транспортування будь-яких енергетичних ресурсів.

2. Провести незалежний аудит усіх компаній, надавачів комунальних послуг із залученням представників громадськості та антимонопольного комітету.

3. Повернути всі газорозподільні й електропостачальні й інші мережі до власності громад.

4. Забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку використання енергоносіїв в кожній оселі.

5. Невідкладно звернутись до представників депутатського корпусу Верховної Ради обраних від Полтавщини по мажоритарним округам щодо:

а) внесення змін до законодавчих актів України, які унеможливлять у майбутньому багаторазове збільшення комунальних тарифів і зобов’яже проводити якнайширше обговорення стосовно вартості комунальних послуг.

б) внести до сесійної зали і позитивно проголосувати по законопроєкту “Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання і транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги.

в) ліквідувати НКРЕКП і НАК Нафтогаз України як корупційні структури, які не виконують покладених на них обов’язків і сприяють зростанню вартості комунальних послуг.

6. Внести на голосування до сесійної зали Полтавської обласної ради питання щодо затвердження оновленого списку громадської ради при Полтавській облраді.

Система Orphus