Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині обрали голову регіонального відділення Асоціації міст України

11 лютого на звітно-виборних зборах представників громад вдруге обрали головою регіонального відділення Асоціації міст України очільника Миргородської громади Сергія Соломаху. Заступниками стали міський голова Кременчука Віталій Малецький та мер Горішніх Плавнів Дмитро Биков.

У засіданні взяли участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, заступник голови ОДА Євген Греков, перший заступник голови облради Олександр Лемешко, народний депутат України Анастасія Ляшенко, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та голова регіонального відділення АМУ Сергій Соломаха.

Зараз звітно-виборні збори відбуваються в усіх областях, розповів виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

“Це ми робимо для того, щоб були конструктивні перемовини з центральною владою. Ось останній приклад злагодженої роботи — підписання Меморандуму з Урядом (Авт. – йдеться про меморандум Уряду із місцевою владою щодо тарифів на тепло та гарячу воду). Як організація, яка майже 30 років працює в країні, маємо свою структуру. Тож головне завдання – згуртувати місцеве самоврядування в області. Потім на національному рівні представити план дій з центральною владою”, – зазначив Олександр Слобожан.

Регіональне відділення тісно співпрацює з Полтавською облдержадміністрацією. За словами голови ОДА Олега Синєгубова, зараз триває останній етап децентралізації, тож, окрім прав, облдержадміністрація нагадує громадам і про їхні обов’язки.

“Обласна влада завжди готова підставити плече територіальним громадам Полтавщини. Та співпраця, яка у нас вже є, дуже важлива для реалізації усіх тих проєктів, які реалізували у 2020 році чи плануємо у 2021. Усі ці проєкти, зокрема і Президентські програми, націлені на появу нових можливостей у громадах. Є успіхи, є й проблемні питання, які вирішуємо. Якщо раніше ми говорили про права громад, то зараз нагадуємо і про обов’язки, адже триває вже завершальний етап децентралізації. Говоримо, насамперед, про надання соціальних послуг”, – зазначив Олег Синєгубов.

Крім того, голова облдержадміністрації закликав очільників громад до діалогу. Перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко порадив дослухатися до думки мешканців громад.

“Є аналітичні центри, на звіти яких потрібно звертати увагу, адже вони досліджують проблеми пересічних жителів. Треба враховувати запити, аби коригувати роботу місцевої влади”, – зазначив Олександр Лемешко.

Також наголосив: “Те, як ви співпрацюєте з Урядом та Верховною Радою, говорить про потужну роботу регіонального відділення”.

Серед проблемних питань, які нині турбують громади, назвали ремонт доріг, отримання якісної та доступної медицини, врегулювання питання тарифів.

“Ми дуже часто зустрічаємося, обмінюємося досвідом. У регіональному відділенні АМУ близько 49 голів тергромад. Кожна наша зустріч присвячена актуальним темам. Зокрема, сьогодні, окрім звітно-виборних питань, порушуватимемо й інші”, – зазначив голова регіонального відділення АМУ Сергій Соломаха.

“Минулоріч, незважаючи на пандемію, завдяки Асоціації міст вдалося вирішити низку питань і на законодавчому рівні, і в процесі завершення децентралізації. Йдеться про відстоювання акцизу, про зміни до законодавства. На сьогодні нас цікавить багато фінансових (коли розпочнуться виплати акцизу) та законодавчих питань (функціонування старостатів). Є питання і щодо медичної сфери”, – розповів голова Опішнянської тергромади Микола Різник.


Також на засіданні обговорили проблемну ситуацію, що склалася у громад з “Полтаваобленерго”. Нагадаємо, Полтавська ОДА звернулась до Уряду щодо врегулювання розміру плати за розміщення вуличного освітлення.

  

Система Orphus