Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

AstraZeneka проти COVID-19: що відомо про вакцину, якою щеплюватимуть українців

До України прямує 500 тисяч доз вакцин індійського виробництва AstraZeneca (CoviShield).

Нагадаємо, Україна отримала інформацію від COVAX про постачання вакцин від виробника Oxford/AstraZeneca у розмірі від 2,2 до 3,7 млн доз у І–ІІ кварталі 2021 року. 

Читайте також: Україна домовилася про постачання 4 вакцин від COVID-19, – Зеленський

За даними ЦГЗ, 15 лютого Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину AstraZeneca для екстреного застосування й дала «зелене світло» на використання цієї вакцини в усьому світі в межах ініціативи COVAX. Попередньо вакцина від Oxford/AstraZeneca отримала дозвіл на екстрене застосування у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії.

Як повідомляє hromadske, у двох регіонах Швеції тимчасово зупинили вакцинацію проти COVID-19 медичних працівників препаратом AstraZeneca. У понад 100 людей з’явилися побічні ефекти.

Через недостатню кількість даних Швейцарія 3 лютого відклала реєстрацію оксфордської вакцини.

За даними BBC, Індійський регулятор, що контролює обіг лікарських засобів, дав зелене світло двом вакцинам – CoviShield (місцева назва вакцини Oxford-Astra Zeneca, розробленій у Британії) та Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech.

Вакцину Oxford-Astra Zeneca виробляють у місцевому Інституті сироватки крові – це найбільший у світі виробник вакцин. Зазначають, що він виробляє понад 50 мільйонів доз на місяць.

Читайте також: При вакцинації враховуватимуть наявність в людини алергічних реакцій, – МОЗ

Вакцину, відому як Covishield, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус – однак він не може спричиняти хвороби.

Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-Astra Zeneca показали, що коли людям вводили половину дози, а потім повну дозу, ефективність досягла 90%.

Водночас неопубліковані дані свідчать про те, що триваліший проміжок між першою та другою дозами збільшує загальну ефективність щеплення – у підгрупі, яка отримувала вакцину таким чином, її ефективність після першої дози була 70%.

Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що Covishield є високоефективним, що підкріплено даними досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії. Клінічні випробування – це трифазний процес, під час якого визначають, чи викликає вакцина гарну імунну реакцію та чи не має вона неприйнятних побічних ефектів.

Але група з питань захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявила, що з її затвердженням поспішили, оскільки виробник не завершив “перехідне дослідження” вакцини на індійцях.

Компанія заявила, що спробує провести перехідне випробування вакцини в Індії в лютому. Деякі експерти стверджують, що немає підстав вважати, що воно не матиме такого ж успіху, враховуючи, що вже завершені клінічні випробування, включали людей різного віку та етнічного походження.

Вакцина AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

Система Orphus