Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Аеропорт-Полтава»: для відновлення роботи потрібно близько 740 млн грн

Для відновлення роботи обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» необхідно близько 740 млн грн, зокрема 600 млн грн – кошти з Державного бюджету.

Про це йшлося на виїзному засіданні постійної комісії з питань бюджету та управління майном Полтавської облради, яке відбулося 5 лютого в приміщенні аеропорту під головуванням Лариси Босенко.

Генеральний директор ПОКП «Аеропорт-Полтава» Володимир Окара повідомив про стан виконання Програми розвитку та підтримки полтавського аеропорту за 2017 ‒ 2020 роки та перспективи реалізації Програми на 2021-2023 роки.

«У 2017 році було здійснено 41 виліт до Києва, Харкова, Рівного, Запоріжжя, Дніпра та Кропивницького. У 2018 році – 59 рейсів до Києва, Харкова, Кропивницького, Кривого Рогу, Запоріжжя, Житомира, Дніпра, а також до Франкфурта, Лондона, Лісабону та Баку. У 2019 році – 91 виліт до Києва, Харкова, Львова, Вінниці та до Шарм-еш-Шейху,  Анталії, Відня, Франкфурта. У 2020 році – 56 рейсів до Києва, Харкова, Кривого Рогу, Дніпра, Житомира та міжнародний – Тель-Авів. Якщо ми відремонтуємо аеропорт, то матимемо рейси до Польщі, Ізраїлю та Іспанії», – розповів Володимир Окара.

За Державною програмою з підтримки аеропортів у регіонах, як зазначив т.в.о. начальника управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА Сергій Марчишинець, передбачено 600 млн грн.

«Аеропорт-Полтава» включений до Програми за двома пунктами: реконструкція злітно-посадкової смуги та будівництво огорожі», – пояснив Сергій Марчишинець.

Оскільки аеропорт включили до Державної програми, області потрібно виготовити проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію злітно-посадкової смуги. Про виготовлення проєкту на реконструкцію злітно-посадкової смуги (25 млн грн) та коригування проєкту огорожі аеропорту (400 тис. грн) йдеться у «Програмі розвитку та підтримки Полтавського комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2021-2023 роки», за яку проголосували депутати на другому засіданні сесії облради.

На запитання членів комісії «Скільки взагалі потрібно коштів для відновлення роботи аеропорту?» Сергій Марчишинець відповів: «Орієнтовна цифра, яка подавалася до розрахунку із включенням виконання робіт по дотриманню умов авіабезпеки – це 740 млн грн».

Депутати висловили підтримку щодо відновлення роботи аеропорту.

«Це питання потрібно вже вирішити. Маємо вже розвивати інфраструктуру. Потрібно відпрацювати туристичні маршрути. Полтавщина ще не вивчена туристами. Аеропорт Полтавщині потрібен. Можливо, на першому етапі він буде збитковий», – сказав Олег Діденко.

Подібну позицію озвучив і Фахраддін Мухтаров.

«Ми можемо отримати гарний аеропорт. До нас будуть приїздити люди з різних країн, що дасть можливість розвивати туризм в області. Я вважаю, що потрібно підтримувати аеропорт».

Члени постійної комісії рекомендували надати інформацію про хід проведення тендеру.

Нагадаємо, під час виїзного засідання депутати погодили створення «Спортивного центру Полтавщини».

Система Orphus