Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати підтримали програму розвитку аеропорту “Полтава” на 2021-2023 роки

На засіданні другої сесії Полтавської обласної ради депутати таки підтримали проєкт рішення “Про Програму розвитку та підтримки Полтавського комунального підприємства “Аеропорт-Полтава” на 2021-2023 роки”.

Цей проєкт комісія з питань ЖКГ не підтримала, а на бюджетній комісії питання аеропорту підтримали. Під час обговорення депутати розділились: одні виступили проти розгляду даного питання, інші – “за” аеропорт.

Виділяти кошти на аеропорт абсолютно не має сенсу. Є більш нагальні питання. Є комунальні підприємства, яким було надано недостатньо уваги. Зараз вони перебувають на стадії знищення, наприклад Полтавафарм. Є питання, пов’язані з безпекою руху. На дорогах гине більше людей, ніж від COVID-19. Питання по аеропорту варто зняти, переглянути на наступній сесії. Зараз потрібно приділити увагу більш важливим питанням”, – зазначив депутат Полтавської облради Руслан Богдан.

Основними пунктами програми є виготовлення проєкту на реконструкцію злітно-посадкової смуги (25 млн грн) та коригування проєкту огорожі аеропорту (400,00 тис. грн).

Якщо ми ставимо передовсім розбудову інфраструктури, щоб молодь не виїжджала з Полтави до Києва, Харкова чи інших міст, де  інфраструктура більш розвинута, то аеропорт Полтавщині потрібен. Щоб й інфраструктуру наблизити, й Україна розпочиналась не з міст-мегаполісів, а й з Полтави. Ми за розбудову інфраструктури, залучення з держбюджету коштів”, – зазначив депутат Олег Діденко.

Натомість голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив,  що зараз мова йде лише про виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Це питання про інфраструктуру, залучення інвестицій, робочі місця тощо. Від нас вимагається створити лише проєктно-кошторисну документацію. Після того ми зможе залучити державні інвестиції близько 600 млн грн. Це шанс для Полтавщини, тому що самостійно таке навантаження обласний бюджет ніколи не витримає. І мова зараз іде лише про проектно-кошторисну документацію”, – наголосив Олег Синєгубов.

Читайте також: Аеропорт “Полтава” модернізуватимуть у 2022 році, – Мінфраструктури

Згодом, голова Полтавської ОДА, що нині злітно-посадкова смуга не відповідає вимогам, тому аеропорт не може експлуатуватись. Оскільки аеропорт “Полтава” включили до Державної програми з підтримки аеропортів у регіонах, області потрібно виготовити проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію злітно-посадкової смуги.

Як зазначав в. о. генерального директора ПОКП “Аеропорт-Полтава” Володимир Окара, у 2022 році передбачається реконструкція злітно-посадкової смуги, у 2023 – запуск чартерних рейсів, а у 2024 – повноцінних регулярних пасажирських рейсів.

Система Orphus