Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

З 16 січня сфера обслуговування переходить на українську мову

16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Згідно з нею, усі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

Це означає, що у супермаркеті, інтернет-магазині, кав’ярні чи ресторані, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, спортзалі чи на вокзалі – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

Як пояснював раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, перехід на українську мову стосується також освітньої сфери (гуртки і секції), медичного обслуговування, соціалних послуг, реклами.

Читайте також: “Це непростий, але історичний етап для України”, – Тарас Кремінь про перехід сфери обслуговування на українську

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою, кожен може звернутись до Уповноваженого із захисту державної мови: поштова адреса – 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua

У Секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови розробили перелік дій для людей, якщо їм відмовились надавати інформацію чи обслуговувати державною мовою.

 

Система Orphus Поделиться на fb