Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Наступного року у шкільних гуртках і секціях повинно викладатись виключно українською мовою, – Кремінь

16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Згідно з нею, усі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Це означає, що у супермаркеті, інтернет-магазині, кав’ярні чи ресторані, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, спортзалі чи на вокзалі – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

Як повідомляє Урядовий портал, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив, що перехід на українську мову стосується й освітньої сфери.

“Варто пам’ятати, що вимога щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо”, – наголосив Тарас Кремінь.

Українською має подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо. Але інформація державною мовою про товари та послуги може дублюватися й іншими мовами.

Система Orphus