Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

COVID-19: як проводитимуть вакцинацію у Полтавській області

Незабаром на Полтавщині, як і в Україні, розпочнеться вакцинація проти COVID-19. Проходитиме вона у п’ять етапів.

Під час першого етапу вакцинацію проводитимуть мобільні бригади, які вже сформували. Їх в області буде 11. До кожної бригад включено: одного лікаря, дві медичні сестри, водія, а також передбачено в резерві по одному лікарю та медичній сестрі.

Читайте також: Вже в лютому в Україні почнеться вакцинація проти COVID-19, – Зеленський

За планом на першому етапі вакцинуватимуть працівників мобільних бригад з вакцинації, медичних працівників (лікарів, середній та молодший медичний персонал), які працюють в лікарнях, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу, екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв. Також людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та працівників цих закладів.

“На першому етапі під вакцинацію в області підпадає 7373 людини. Це стільки, якщо планово. Але вакцинація проти COVID-19 є добровільною тому запланована кількість може змінитися. Наше завдання донести до всіх необхідність щеплення. Але кожен вибирає сам”, – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Під час другого етапу заплановано вакцинувати працівників закладів сімейної медицини, інших медзакладів, системи громадського здоров’я, людей віком від 80-ти років, соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери. В області таких людей – 51895.

Під час другого та всіх інших етапів вакцинації щеплення проводитимуть мобільні бригади та в поліклініках.

Читайте також: В Україні створять реєстр вакцинованих проти COVID-19, – Радуцький

Під час третього етапу вакцинуватимуть людей з високим ризиком інфікування і розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави (працівники ДСНС, поліції, вчителі та інші).

Під час четвертого етапу вакцинують людей з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 (дорослі із супутніми захворюваннями). Потім всіх інших.

Для проведення вакцинації в області затверджено загальні логістичні сценарії: на базі пунктів щеплень та мобільних бригад з імунізації.

“Для нас головне завдання при вакцинації – це дотримання температурних режимів. Тобто. потрібно зробити логістику доставки вакцини. Відтак, після потрапляння вакцини на склад в області, вона може зберігатися протягом п’яти днів. При перевезенні вакцини від складу, який буде в області, до проведення щеплення має пройти не більше 5 годин”, – розповів Віктор Лисак.

За його словами, де потрібно, встановили нові холодильники. Також перевірили чи є в достатній кількості термосумки та термоконтейнери.  Завдяки співпраці зі Світовим банком, їх в області достатня кількість.

Вакцинація проти COVID-19 для населення буде безкоштовною. Але, як зазначив заступник директора Департаменту Юрій Курилко, безкоштовної вакцини не буває.

“Якщо Україні її надали безкоштовно, то все одно за неї заплатили, просто інші країни”, – зазначив Юрій Курилко.

Найближчим часом в Україну мають доставити вакцину Pfizer. Ця вакцина розроблена на основі нуклеїнових кислот. Таким же способом створена вакцина Moderna.

“РНК і ДНК вакцини, до яких і відноситься Pfizer, є безпечними та простими у виробництві. Але їх потрібно швидко використати”, – повідомив головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА Ігор Перогов.

Щодо ефективності тієї чи іншої вакцини, то Перогов відмітив недавню появу вакцин проти коронавірусної інфекції.

“Ми не можемо говорити про епідеміологічну ефективність вакцин тому, що після вакцинації перших людей у світі ще не пройшло вдосталь часу. Ми можемо говорити лише про клінічну ефективність вакцин, яка вивчається під час досліджень. На даному етапі про ефективність може говорити лише виробник вакцини. Спиратися на дані країн, які тільки почали вакцинацію не варто”, – пояснив Ігор Пирогов.

За його словами, вакцинуватись потрібно однією вакциною. Тобто, перша та друга дози мають бути зроблені однією вакциною.

Якщо людина хвора на COVID-19, то їй потрібно вакцинуватись через 90 днів після отриманого позитивного тесту.

Система Orphus Поделиться на fb