Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Морському музеї в Чорногорії з’явився аудіогід українською

У межах проекту Олени Зеленської із впровадження україномовних аудіогідів у музеях світу відбувся запуск українського аудіогіда в Морському музеї в Чорногорії (Котор).

Про це повідомили в Офісі Президента.

“Це вже восьмий аудіогід українською мовою, який ми запускаємо у 2020 році. Ми робимо впевнені кроки для просування української мови у світі, зокрема – у найвидатніших світових пам’ятках”, – зазначила Олена Зеленська.

Домовленість про співпрацю з музеєм та реалізацію проекту була досягнута в липні цього року. Морський музей Чорногорії відомий своєю колекцією старих морських суден і парусних шлюпок, однією з найбагатших колекцій зброї колишньої Югославії, а також Морською бібліотекою, яка налічує понад 16 тисяч книг.

“Голосом” аудіогіда стала актриса Київського Молодого театру Олена Узлюк.

“Дуже рада, що долучилася до цього проекту. Це прекрасно, що українці зі всього світу можуть обрати рідну мову для відвідування музею. Мені й самій було б дуже цікаво потрапити в цей музей. Сподіваюся, що цей проект розширюватиметься й набиратиме обертів”, – зазначила Альона Узлюк.

У планах – запуск аудіогіда в Колізеї (Рим), на автобусному маршруті Вільнюс – Тракай, Тракайський замок (Литва).

Нагадаємо, у червні українською вже “заговорив” один із найбільших музеїв Австрії – художня галерея Альбертіна у Відні. Також аудіогід запрацював у Латвійському національному художньому музеї, у Лондонському Тауері, віденському Бельведері, в Азербайджанському національному музеї килима. Також Олена Зеленська анонсувала запуск україномовних аудіогідів у Колізеї, Версалі та музеї Яд Вашем.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus