Ви тут:
Медицина Суспільство 

У Британії почалась вакцинація проти COVID-19

Початок кінця пандемії. Так уже назвали старт вакцинації проти коронавірусу у Великій Британії. Уже сьогодні в країні розпочали вакцинувати людей.

Про це йдеться на сайті 5 каналу.

“Ось він, день-V, так званий день перемоги, настає. Коли ми розгорнемо процес масової вакцинації в усій Британії. Це початок кінця пандемії. Звичайно, ще доведеться боротися та дотримуватися звичних правил, але зараз ми вже бачимо світло наприкінці цього страшного тунелю”, – наголосив голова МОЗ Великої Британії Метт Генкок.

Сполучене Королівство стало першою країною на планеті, яка проводитиме масове щеплення від COVID-19. 

Читайте також: ВООЗ виступила проти примусової вакцинації проти COVID-19

Робитимуть його препаратом компаній “Пфайзер” та “Біонтек”. До Британії доставили приблизно 800 тисяч доз вакцини. Їх розділили між півсотнею лікарень.

“Служба охорони здоров’я Великої Британії завжди успішно проводила вакцинації. Для нас це буде не вперше, а отже ми впораємося, я цілком переконаний”, – вважає глава нацслужби здоров’я Саймон Стівенс.

Передусім ін’єкції отримають люди старші 80-ти років. Препарати передадуть у центри масової вакцинації, потім – у лікарні. Діяти медики мають швидко, адже термін придатності сироватки – лише 5 днів. До того ж зберігати і транспортувати препарат необхідно за температури щонайменше мінус 70 градусів.

Читайте також: У Швеції запроваджують жорсткі карантинні обмеження

“Коли ми спілкуватимемося з пацієнтами, з ними потрібно розмовляти і намагатися заспокоїти, щоби менше хвилювалися. Говорити, щоби ті запитували, якщо їх щось турбує. Технічно, ми просто зробимо укол голкою, а от психологічно – це дуже великий тиск”, – пояснює медична працівниця Наомі Волші.

Загалом Британія замовила 40 мільйонів доз. Кожна людина потребує дві ін’єкції. Тому цього вистачить, щоби вакцинувати третину жителів країни.

Система Orphus