Ви тут:
Медицина Суспільство 

У Швеції запроваджують жорсткі карантинні обмеження

Швеція була єдиною в Європі, що відмовилася від серйозних обмежень та карантину для боротьби з COVID-19, і стала головним прикладом у затятих суперечках між прихильниками та супротивниками локдаунів.

Після стрімкого зростання кількості захворювань та летальних випадків, уряд вирішив змінити тактику. Наразі Швеція завершила експеримент з коронавірусом і почала вживати жорстких заходів для стримування розповсюдження хвороби, про йдеться на сайті BBC New.

Минулого тижня кількість летальних випадків від Covid-19 у Швеції перетнула позначку у 7000.

“Влада обрала стратегію, яка повністю відрізнялася від тієї, яку наслідувала решта Європи, і через це країна сильно постраждала під час першої хвилі”, – цитує The Wall Street Journal лікаря, який опікується хворими на Covid-19 пацієнтами у Каролінській університетській лікарні у Стокгольмі, Петра Новака.

Протягом першого півріччя 2020 року ВВП Швеції скоротився на 8,5%, а рівень безробіття, як очікують, сягне 10% у 2021-му, пише The Wall Street Journal з посилання на дані Центрального банку Швеції та інші економічні джерела.

Низка ресторанів, готелів та магазинів, що продають одяг, готуються до закриття. На відміну від решти європейських країн, де карантинні обмеження поєднувалися з програмами підтримки бізнесу, шведська влада підтримувала місцевих підприємців набагато менше.

Втручання прем’єр-міністра у ситуацію фактично свідчить про те, що контроль над ситуацією перейшов до уряду. Проте, за словами деяких науковців, невдалий експеримент з коронавірусом підірвав довіру до влади та експертів.

“Хвороба стрімко шириться Стокгольмом і ми перебуваємо у дуже, дуже складній ситуації зараз”, – цитує видання посадовця, що відповідає за охорону здоров’я у регіоні, Берна Ерікссона.

Система Orphus