На Полтавщині надзвичайники нагадали рибалкам про небезпеку під час перебування на льоду
У Полтаві та Кременчуці на замерзлих водоймах рятувальники провели профілактичні бесіди щодо дотримання правил безпечної поведінки на льоду.
Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС у Полтавській області.
Надзвичайники нагадали основні правила безпечної поведінки на льоду та розповіли про основні способи порятунку людей, які опинилися у холодній воді. Для того, щоб люди не забували та дотримувалися елементарних правил безпеки рятувальники вручили тематичні листівки.
“У разі потрапляння в крижану воду необхідно не піддаватись паніці, не кричати, якщо поруч нікого немає, адже так тільки даремно витратите сили, не робити різких рухів, стабілізувати подих, уникати занурення з головою. Потрібно розкинути руки в сторони та постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на кригу, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега”, – йдеться у повідомленні.
Фото: ДСНС