Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чоловік, який згорів у кінотеатрі Котляревського, і є палієм, – поліція Полтавщини

Поліція Полтавщини встановила особу чоловіка, тіло якого знайшли на пожарищі в кінотеатрі Котляревського. Ним виявився сам палій історичної пам’ятки.

Про це ОКІА “Новини Полтавщини” повідомив речник ГУ Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв.

“Так, нами встановлено, що особа, яка загинула – 27-річний місцевий мешканець, і є людиною на відео, яка підпалила приміщення. Зараз триває слідство. Чекаємо офіційних висновків експертизи”, – сказав він.

Читайте також: Відновити будівлю цілком можливо, – полтавський архітектор про колишній кінотеатр Котляревського у Полтаві

За словами співвласника ТОВ «Старнайт» Олександра Калуцького, ця людина — не співробітник закладу, він періодично допомагав завгоспу. Десь у лютому він скоїв крадіжку у закладі, але його пробачили і подавати заяву до поліції не стали. Підприємець каже, що цей чоловік 5 років провів у в’язниці.

Читайте також: Масштабна пожежа в центрі Полтави: коментар рятувальників

На відео, яке власник “Версалю” (ресторану, що знаходився в приміщення кінотеатру Котляревського) надав ЗМІ, видно, що у ніч пожежі в будинку Полтавського дворянського зібрання в середину пробрався чоловіку у червоній куртці, який, найвірогідніше, і підпалив приміщення.

Читайте також: Поліція встановила особу чоловіка, який загинув під час пожежі в кінотеатрі Котляревського 

Хронологію подій описало інтернет-видання “Полтавщина”.

О 3:05 9 грудня молодий чоловік заліз на березу та потрапив з неї на дах прибудови, а потім — до приміщення на другому поверсі. Все це за дві хвилини. Вірогідно, хтось зі співробітників лишив відкритим вікно кухні.

О 3:09 чоловік почав ходити по приміщеннях, вмикати і вимикати світло біля каси та бару.

Чоловік знав, що його дії фіксуються.

О 3:18 він поклав стос паперів біля каси та почав щось шукати, перейшов до кухні.

О 3:20 до будівлі під’їхали співробітники охоронної служби «Явір-2000».

3:22 ранку — охоронець «Явора» підходить до будівлі, але не бачить нічого підозрілого

Охоронець вийшов з машини, посвітив ліхтарем всередину, обійшов навколо і не помітив нічого дивного. Тому повернувся в автомобіль і поїхав.

3:27 ранку — охоронці «Явора» від’їжджають від будівлі, по якій вільно ходить зловмисник

О 3:37 охоронці повернулися до будівлі, оглянули входи — вірогідно, постійно спрацьовували датчики руху.

3:37 ранку — друга спроба охоронця «Явора» відреагувати на сигналізацію

Одночасно з цим імовірний підпалювач продовжував щось шукати. Він зламував дверцята і озирався навколо. О 3:39 він виламав камеру на кухні та зірвав її. Потім повернувся до каси, виламав монітор і кинув його на підлогу. Одразу після цього охоронець поговорив з кимось по телефону і сів до машини.

Поки охоронці «Явора» стоять під будівлею, чоловік вільно нишпорить приміщеннями закладу

О 3:39 ранку чоловік вирішив відкрутити одну з камер відеоспостереження

О 3:39 ранку чоловік розбиває монітор касира

Менше, ніж за хвилину «гість» почав розкидати папери по підлозі біля бару. Він обшукав стійку, поклав щось до кишень, вирвав чековий апарат, кинув його та пішов до іншого приміщення.

За 6 хвилин, о 4:07 він повернувся до зали із чимось блискучим у руках, а вже о 4:10 кімната почала наповнюватися димом, а з іншого приміщення уже стало тягнутися полум’я.

О 4:10 ранку — приміщення будівлі починає швидко наповнюватися димом

Відповідно до уточненої довідки ДСНС, повідомлення про пожежу надходить о 4:11. Наступне, що зафіксували камери — активна фаза горіння і велика кількість диму з 4:14. Далі, близько 4:30 приїхав загін рятувальників. Частина залізла на дах, інша — почала гасіння зовні. О 4:37 вони зрізали болгаркою замок на дверях до «Версалю» і зайшли всередину. О 4:42 почалося активне гасіння з першого поверху.

О 4:14 камери над входом до «Версалю» фіксують задимлення зі сторони «Версалю». Рятувальники вже дві хвилини як отримали повідомлення про пожежу

 

Система Orphus