Ви тут:
Суспільство 

3 грудня – Міжнародний День людей з інвалідністю

Сьогодні відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю. Його було засновано 14 жовтня 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН. 

Будувати краще: до інклюзивного, доступного і сталого світу після COVID-19” – це тема Міжнародного дня людей з інвалідністю у 2020 році.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, пише wikipedia.

Читайте також: У додатку “Дія” з’явиться новий розділ з послугами для вразливих груп населення

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа “Десятиліттям людей з інвалідністю”.

На своїй 47-й сесії у 1992-му році Генеральна Асамблея ООН в спеціальній резолюції № A/RES/47/3 проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу. 3 грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Цілі цього Дня були виражені окремою резолюцією № A/RES/47/88, прийнятої на тій же сесії. Заходи, до яких в цей День закликає всі країни ця шановна міжнародна організація, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість.

Читайте також: “Бізнес без бар’єрів”: Олена Зеленська ініціювала підписання декларації між великими компаніями

Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання низки пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Було розроблено комплекс законів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю. Зокрема: «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали — внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про психіатричну допомогу» та інші нормативно-правові документи.

Нагадаємо, що Міжнародний день глухих відзначають в останню неділю вересня. Його проводять в рамках Міжнародного тижня глухих. 13 листопада відзначається Міжнародний день сліпих, а місяцем раніше – Міжнародний день білої тростини, який проводять 15 жовтня з 1969 року. Міжнародний день боротьби за права інвалідів – 5 травня.

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

“Шановні жителі Полтавщини!

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На їхню долю випали важкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу та непохитну віру в життя.

Наша держава продовжує створювати для людей з інвалідністю гідні умови та рівні можливості. Практика демонструє, що люди з інвалідністю можуть бути і стають активними членами суспільства.

Дякую всім, хто опікується людьми з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Бажаю вам здоров’я, витримки, оптимізму, можливості втілити в реальність ваші плани та задуми”.

 

Система Orphus