Ви тут:
Суспільство Україна 

У додатку “Дія” з’явиться новий розділ з послугами для вразливих груп населення

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» Міністерство цифрової трансформації та ПРООН в Україні створять зручний каталог послуг для вразливих груп населення.

Каталог буде розміщено на державному порталі «Дія» в окремому розділі «Дія. Без бар’єрів». Про це сьогодні на зустрічі домовилися перша леді Олена Зеленська з віце-прем’єр-міністром – міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та постійною представницею ПРООН в Україні Дафіною Ґерчевою, повідомили в Офісі Президента.

«Безбар’єрність має бути суспільною нормою. Ідея створення особливого розділу в «Дії» виникла ще влітку, під час проведення «Великої розмови про безбар’єрність». Тоді в опитуванні, яке відбувалося на порталі, взяли участь понад 37 тисяч людей, 94% з них сказали, що бачать бар’єри навколо себе», – зазначила Олена Зеленська.

Розділ міститиме зручний каталог послуг для літніх людей, людей з інвалідністю, батьків маленьких дітей та інших. У ньому можна знайти всі необхідні послуги, які вже доступні онлайн, та роз’яснення стосовно тих, які поки що залишаються в офлайні. Наприклад, для людей з інвалідністю в одному розділі будуть зібрані всі доступні публічні послуги: оформлення державної соціальної допомоги, направлення до реабілітаційної установи, направлення на забезпечення засобами реабілітації тощо.

Читайте також: “Бізнес без бар’єрів”: Олена Зеленська ініціювала підписання декларації між великими компаніями

Крім створення окремого розділу, планують розширити вже наявні. Так, у розділ «Життєві події та ситуації» було вирішено додати підрозділ «Працевлаштування». Він міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування: де знайти вакансії, як створити резюме, як пройти співбесіду онлайн, а також відповіді на інші запитання.

Також створять два освітні серіали. Перший – «Безбар’єрна грамотність» – буде цікавим для більшості українців. Основні його завдання – познайомити громадян з темою безбар’єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. Другий, «Держава без бар’єрів», – для публічних службовців, які працюють у державних та муніципальних органах і потребують знань про нові державні підходи у сфері безбар’єрності та про те, як вони можуть використовувати безбар’єрний підхід у своїй роботі. Серіали будуть розміщені на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Фото: Офіс Президента

Система Orphus