З понеділка Полтава у “помаранчевій” зоні карантину: які діятимуть обмеження
Державна комісія ТЕБ і НС 1 жовтня затвердила оновлений поділ на карантинні зони. Відповідно до нього, Полтава увійшла до “помаранчевої” зони адаптивного карантину. А міста Лубни, Миргород та Диканський, Лохвицький, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський і Шишацький райони – у “жовтій” зоні.
Таке зонування вступить у дію з понеділка, 5 жовтня.
До “помаранчевого” рівня епіднебезпеки додаються також обмеження “зеленого” і “жовтого” рівнів.
Отже, що буде заборонено в обласному центрі:
– перебування у громадських будівлях та громадському транспорті без масок;
– перевезення пасажирів у кількості більш ніж 50% сидячих місць;
– робота кінотеатрів із заповненістю понад 50%;
– робота після 24-ї та до 7-ї години розважальних клубів у закладах (нічних клубів), а також місць громадського харчування, крім доставки та замовлень на винос;
– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку;
-діяльність закладів з розміщення, крім готелів;
– обмеження для масових заходів: 1 людина на 10 кв. м. та не більше 220 людей;
– відвідування закладів освіти більше ніж 20 осіб, крім дошкільної, загальної середньої, мистецької, позашкільної освіти;
– планові госпіталізації, крім термінових;
– діяльність спортивних залів, якщо на 1 людину передбачено менше 10 кв. м.;
– приймання нових змін у дитячі табори (лише у межах області);
– у музеях та бібліотеках не більше 1 особи на 10 кв.м.;
– у ТРЦ та закладах обслуговування не більше одного відвідувача на 10 кв.м.;
– діяльність закладів харчування за умови наповненості більш ніж на 50% посадкових місць у приміщенні закладу.
На 2 жовтня, в Україні виявили 4633 випадки захворювання на коронавірус. Це найбільша кількість хворих на COVID-19 з початку карантину.
У Полтавській області за останні кілька днів кількість нових виявлених випадків захворювання перевищило сотню. 29 вересня за добу зафіксували 137 хворих, 30 вересня – 125, 1 жовтня – 114. А 2 жовтня – найбільше з початку карантину – 167.
Т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко зазначав, що не всі люди з COVID-19 потрапляють до лікарень. Щоб визначити, кого госпіталізувати до медзакладів, є два критерії – насичення киснем крові й температура. Якщо ці показники відповідають нормі, пацієнт залишається лікуватись вдома під наглядом сімейного лікаря.
Як працюватимуть заклади освіти в помаранчевій зоні
Одним з обмежень в “помаранчевій” зоні є відвідування закладів освіти більше, ніж 20 особам. Але це не стосується дитсадків, шкіл, мистецької та позашкільної освіти. Тобто, школи й дитсадки працюватимуть у звичайному режимі, пише Громадське. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко раніше повідомляв, що вчителям у “помаранчевій” зоні радять одягати прозорий захисний щиток.
Але заклади вищої освіти (університети, інститути), перебуваючи у “помаранчевій” зоні, мають встановити певні обмеження.
Нагадаємо, з 5 жовтня Полтавський університет економіки і торгівлі переходить на дистанційне навчання. Також дистанційно навчатимуться студенти Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”.
За інформацією Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, на 2 жовтня на Полтавщині у закладах освіти на коронавірус захворіли 69 педагогів, 41 учень, 13 студентів, 4 вихованці і 23 інших співробітників.
Але заклади вищої освіти (університети, інститути), перебуваючи у “помаранчевій” зоні, мають встановити певні обмеження.