Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Не всі люди з COVID-19 потрапляють у лікарні, – Юрій Курилко

До лікарень госпіталізують лише тих людей з COVID-19, які потребують стаціонарної допомоги. Тому немає необхідності госпіталізувати усіх людей, які мають позитивний ПЛР-тест.

На цьому наголосив під час брифінгу т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

У лікарню потрапляють тільки ті люди, які за алгоритмом потребують стаціонарної допомоги. Кожного дня в області ми фіксуємо 40-60 нових випадків пневмонії. 1 жовтня було 56 випадки. З них 22 людини госпіталізували, решта — залишаються вдома”, – говорить Юрій Курилко.

Читайте також: Полтава ризикує потрапити до “помаранчевої” зони карантин, – Дмитро Лунін

Щоб визначити, чи потрібно людині з COVID-19 у лікарню, є два критерії: насичення киснем крові й температура.

Якщо ці критерії більш-менш відповідають нормі, в стаціонар людей ніхто не кладе. Ми не можемо зараз переповнювати стаціонар. Це не потрібно. Якщо стан дозволяє, можна лікуватись вдома. Це навіть краще, ніж на стаціонарі. На амбулаторному лікуванні людина знаходиться під контролем сімейного лікаря. Більшість пацієнтів з нинішніх 1231 активного хворого проходять амбулаторне лікування”, – розповів Юрій Курилко.

Зараз у Полтавській області на стаціонарі перебуває 131 людина з COVID-19, з них 7 пацієнтів в реанімації, але без підключення до ШВЛ. Є близько 80 людей, які мають позитивний ПЛР-тест, але вони не мають жодних симптомів.

Читайте також: Наприкінці жовтня на Полтавщині планують вдвічі збільшити кількість ПЛР-тестувань

Юрій Курилко зазначає, що кращого, аніж дотримуватись елементарних профілактичних заходів, немає. Вакцини від COVID-19 поки не розробили. Тому потрібно виконувати затверджені протиепідемічні правила: користуватись маскою, використовувати антисептики, уникати масових скупчень людей, дотримуватись соціальної дистанції тощо.

Система Orphus