Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтава ризикує потрапити до “помаранчевої” зони карантину, – Дмитро Лунін

Ситуація з поширенням COVID-19 у Полтавській області дедалі погіршується. Кожного дня в регіоні фіксують понад сотню нових випадків.

На 1 жовтня за останню добу на коронавірус захворіло 114 людей, найбільше – у Полтаві (84). З початку карантину на Полтавщині лабораторно підтвердили 2345 випадків COVID-19, у Полтаві — 1151.

Якщо динаміка поширення коронавірусу у Полтаві буде продовжуватись і далі, існує ризик, що місто потрапить до”помаранчевої” зони карантину. Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

З 31 липня пішла хвиля щодо збільшення захворюваності, яка не зупиняється до сьогодні. Протягом останньої доби було проведено більше 600 ПЛР-досліджень, а також 1200 ІФА-тестувань. У нас зараз складна ситуація особлив у Полтаві. Якщо ситуація в місті буде залишатись такою ж, то є ризик, що місто може потрапити до “помаранчевої” зони”, – розповів Дмитро Лунін.

Нагадаємо, з 28 вересня окремі райони Полтавщини потрапили до “жовтої” зони карантину. В цьому списку є і Полтава.

За даними Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення, у Полтаві на самоізоляції перебувають 2425 людей, з підозрою на COVID-19 — 788, продовжують лікування 753 осіб.

Міністерство охорони здоров’я називає три ознаки, за якими регіон може потрапити до “жовтої”, “помаранчевої” або “червоної” зон. Це:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності.

Читайте також: COVID-19 на Полтавщині досяг критичної межі: регіону загрожує помаранчева зона карантину

Наразі Полтавська область, відповідно до ознак, не готова послаблювати карантин. На 1 жовтня показник захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів на Полтавщині становить 71,1 при нормі в 40 випадків захворювання.

Для встановлення помаранчевого рівня встановлюються такі показники:

  • завантаженість лікарень – від 50% до 75% від кількості ліжок (протягом 5 днів поспіль);
  • 120-240 випадків на 100 тис. населення для районів, міст обласного значення з населенням менше 70 тис. або  80-160 випадків на 100 тис. населення для інших адміністративно-територіальних одиниць (більше 70 тис. осіб);
  • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше, ніж 24 тестування на 100 тис. населення (протягом останніх 5 днів)

Для “помаранчевої” зони встановлюються такі обмеження:

– діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

– діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

– планові госпіталізації в лікарнях;

– спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

– прийом нових змін в дитячі табори;

– обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

Система Orphus