Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Марина Лазебна ознайомилася, як проходить реформа деінституалізації на Полтавщині

У межах робочого візиту Міністр соціальної політики України Марина Лазебна разом із заступником голови облдержадміністрації Катериною Рижеченко оглянули Полтавську спеціалізовану мистецьку школу-інтернат І-ІІІ ступенів “Центр освіти та соціально- педагогічної підтримки” імені Софії Русової Полтавської обласної ради.

Про це повідомляють у Полтавській ОДА.

“Виховання дітей у родині – пріоритет нашої роботи. З лютого 2020 року інтернатний заклад визначено одним із трьох, де проводився моніторинг дотримання прав та інтересів дітей за співпраці з експертами Міжнародного благодійного фонду Lumos. За результатами проведеної роботи на розгляд обласної ради було винесено питання про реформування закладу. В червні на черговій сесії обласної ради депутати підтримали рішення про реорганізацію інтернатного закладу в ліцей”, – сказала Катерина Рижеченко.

Читайте також: Міністр соцполітики Марина Лазебна на Полтавщині відвідала дитячий будинок сімейного типу

До початку співпраці з БФ Lumos в інтернаті навчалися 195 вихованців, із них 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яких влаштували до сімейних форм виховання. Нині дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в школі немає.

Заклад у цілому розрахований на 350 вихованців. Нині до школи зараховано 120 учнів, які пройшли відбір до навчального закладу за мистецькими профілями. У школі працюють художня, музична, хорова, хореографічна, декоративно-прикладна студії.

“Нам було цікаво побачити, як спеціалізовані заклади перетворюються на спеціалізовані ліцеї. На жаль, цей процес просувається повільно. Є чимало проблемних питань. Але ми побачили, що тут навчаються діти в якісних умовах і після навчання вони повертаються додому й там проживають”, – сказала Марина Лазебна.

Нині з метою реформування закладу в стадії затвердження перебуває Статут Полтавського мистецького ліцею імені Софії Русової Полтавської обласної ради.

Читайте також: Під час пандемії на Полтавщині з інтернатів до родин повернулися 3800 дітей

Система Orphus Поделиться на fb