Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Міністр соцполітики Марина Лазебна на Полтавщині відвідала дитячий будинок сімейного типу

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна разом із заступником голови облдержадміністрації Катериною Рижеченко відвідали дитячий будинок Олександра та  Ірини Рудковських у селі Гожули Полтавського району.

Нині в родині виховується десять дітей, троє вихованців мають статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Дитячий будинок сімейного типу створили на житловій площі, яку батькам-вихователям в оренду передав благодійний фонд, повідомляють у Полтавській ОДА.

Катерина Рижеченко зазначила, що саме дитячі будинки сімейного типу є прикладом того, як має бути реформована інтернатна система.

“Незважаючи на те, що в регіоні проводиться велика робота щодо охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 22 дитини  ще є вихованцями освітянських інтернатів. Із них 16 мають опікунів та піклувальників, 7 – прийомних батьків. Протягом року жодної дитини-сироти та позбавленої батьківського піклування не було влаштовано до інтернатних закладів”, – сказала Катерина Рижеченко.

Марина Лазебна та Катерина Рижеченко оглянули умови проживання дітей в родині. Усі кімнати добре вмебльовано сучасними м’якими та корпусними меблями.

Читайте також: Під час пандемії на Полтавщині з інтернатів до родин повернулись 3800 дітей

Ірини Рудковська говорить, що виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення отримують вчасно. З Міністром родина обговорила і проблемні питання, які їх найбільше хвилюють.  Зокрема, забезпечення транспортом великих родин. Марина Лазебна зазначила, що це питання розглянуть на центральному рівні.   

В області функціонує 124 прийомні сім’ї, 41 дитячий будинок сімейного типу. В них виховується 486 дітей. У сім’ях опікунів і піклувальників – 1469 дітей.

На Полтавщині 23 заклади сфери освіти, один спеціалізований будинок дитини, 2 дитячі будинки сфери управління Мінсоцполітики і 2 центри соціально-психологічної реабілітації для дітей.

Система Orphus Поделиться на fb