Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Люди набагато більше бояться залишитися без роботи, ніж захворіти на COVID-19, – Павло Ковтонюк

В Україні є проблема з дотриманням правил карантину.

На це звернув увагу у своєму дописі ексзаступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“Ситуація для уряду ускладнюється тим, що люди не готові дотримуватися жорстких обмежень. Ситуація дуже відрізняється від весни. Наші колеги з Київської школи економіки опублікували дослідження, яке показує: люди сьогодні набагато більше бояться залишитися без роботи та доходу, ніж захворіти на ковід. Навесні було навпаки.Тому вибіркові обмеження, запроваджені запізно, серед населення яке не готове їх дотримуватись, не дадуть жодного ефекту на потужну хвилю поширення інфекції, яке розгорається зараз в Україні”, – відмітив Павло Ковтонюк.

Читайте також: Нинішні карантинні обмеження не стримають COVID-19, – Павло Ковтонюк

За його словами, у Європі впровадили нові карантинні обмеження. В кожній країні вони відрізняються. Але є багато спільного.

“Більшість зробили обмеження щодо кількості контактів, з якими може спілкуватися людина. У деяких країнах це лише одна людина. Відповідно, серйозно обмежили масові зібрання – не лише концерти, а й весілля, похорони, відвідування релігійних установ. Також суттєво обмежили роботу барів (але не ресторанів). Цікаво, що майже або зовсім не обмежили: школи, дитсадки, роботу бізнесу, роботу громадського транспорту. Навіть у Ірландії, де карантин найбільш жорсткий на цей день. Європейські країни максимально прагнуть уникнути локдауну весняного зразка, але впроваджують проактивні та комплексні обмеження. Україні слід робити так само аби не реагувати потім на тяжкі наслідки”, – повідомив Павло Ковтонюк.

Читайте також: Обемеження потрібно вводити там, де починається спалах COVID-19, а не там, де він вже розгулявся, – Ковтонюк

Нагадаємо, у Центрі громадського здоров’я назвали ознаки легкого перебігу коронавірусу.

Система Orphus