Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Вибори 2020: що потрібно для реєстрації кандидатом у депутати Полтавської облради, – розповіла голова обласної територіальної виборчої комісії

Головною особливістю цьогорічних виборів до Полтавської обласної ради на виборах 25 жовтня є те, що організовуються вони на новій територіальній основі. Зокрема, на Полтавщині маємо 8 округів: Лубенський район; Миргородський район; – м. Кременчук; Кременчуцький район (без Кременчука); Шевченківський і Подільський райони м. Полтава; Київський район м. Полтава і всі сільські ради, що ввійшли до Полтавської ОТГ; Зіньківський (північні ОТГ Полтавського району); Карлівський (південні ОТГ Полтавського району).

Як відзначила Новинам Полтавщини голова Полтавської обласної територіальної виборчої комісії Людмила Сердюк, всі округи різні за чисельністю виборців, тому у них обиратиметься різна кількість депутатів (від 8 до 12). Загалом, до облради обиратимуть 84 депутати (їх загальна кількість не змінилася).

“Райони стали укрупненими. Тепер більше кандидатів у депутати буде йти від одного округу. Це залежить від кількості виборців: чим більше їх, тим більше й депутатів”, – сказала Людмила Сердюк.

Читайте також: Місцеві вибори 2020: які нововведення та що потрібно знати

Цьогорічні вибори депутатів обласних рад проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах. При цьому організація підготовки і проведення виборів передбачає нову систему висування кандидатів у депутати організаціями політичних партій. А також – формування нових видів виборчих списків кандидатів, а саме: єдиного та територіальних виборчих списків.

На виборах 25 жовтня буде обов’язковим дотримання гендерної квоти під час формування виборчих списків місцевих організацій політичних партій, за якою серед кожних п’яти кандидатів у виборчому списку має бути щонайменше дві особи іншої статі. Також на цих виборах можливе паралельне балотування кандидата у депутати до обласної ради та на міського голову (за умови, якщо виборців менше 75 000).

“Також тепер потрібна грошова застава. Ми вже відкрили рахунок ТВК в казначействі. Розмір застави визначає Центральна виборча комісія (її точний розмір має бути відомий 10 вересня, – ред.). Зараз ми відпрацьовуємо перелік документів, які кандидати повинні надати. Тут теж є зміни. Має бути довідка про відсутність судимості, аліментів…”, – розповіла голова Полтавської обласної територіальної виборчої комісії.

Читайте також: Вибори 2020 на Полтавщині: створили 8 ТВО та відкрили рахунки

Щоб зареєструвати свою кандидатуру на вибори до обласної ради, слід надати до обласної територіальної виборчої комісії такі документи: заяву про реєстрацію кандидата у депутати; рішення зборів партії про висування; єдиний виборчий список; передвиборну програму організації партії; документ про внесення організацією партії грошової застави; заяви осіб, включених до виборчих списків організації партії, про згоду балотуватися кандидатами у депутати від цієї організації партії; автобіографія кандидатів у депутати на паперовому носії та в електронному вигляді; довідки про наявність чи відсутність судимості; заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів; фотографію кандидата у депутати розміром 4 х 6 см; копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України.

Документи до виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати подає представник організації партії, уповноважений на це довіреністю. Документи слід надати як у друкованому вигляді, так і на електронному носії.

До речі, з 15 вересня в Полтавській обласній ТВК очікують вже перших охочих зареєструватися кандидатами в депутати до Полтавської обласної ради.

поширити новину: