Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Місцеві вибори 2020: які нововведення та що потрібно знати

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. 5 вересня стартувала виборча кампанія. До волевиявлення населення готуються і на Полтавщині.

Про це під час щотижневої апаратної наради у Полтавській ОДА поінформувала т.в.о. начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Олена Котенко.

Зокрема вона зазначила, що на Полтавщині сформовані виборчі комісії: 1 – обласна, 4 – районні, 16 – міських, 20 – селищних, 24 – сільські, 5 – районні в містах з районним поділом та 1255 дільничних виборчих комісій.

Станом на 4 вересня до реєстру виборців на Полтавщині включені 1 мільйон 97 тисяч 438 жителів області.

Триває підготовка приміщень виборчих дільниць. Подекуди виникають проблеми з безперешкодним доступом до приміщень людей з інвалідністю та інших маломобільних груп громадян.

Також, цього року вступили у дію певні нововведення у виборчому законодавстві.

“Виборці зможуть проголосувати, як за зареєстрованою виборчою адресою, так і за місцем проживання. Держреєстр буде мати два додаткові періоди поновлення даних: до 2-го та до 14-го жовтня. Минулого року виборці мали можливість лише тимчасово змінити місце голосування за умови надання підтверджуючих документів. Тепер усі мобільні громадяни в межах країни зможуть змінити, або визначити свою виборчу адресу та проголосувати за місцем фактичного проживання на всіх видах виборів. На Полтавщині проживає близько 19 тисяч мобільних громадян. Це внутрішньо переміщені особи, громадяни без реєстрації міста проживання і, так звані, трудові мігранти. Змінити виборчу адресу, аби проголосувати за новими правила, можна лише до 10 вересня включно”, – розповіла Олена Котенко.

Система Orphus