Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Вибори 2020 на Полтавщині: створили 8 ТВО та відкрили рахунки

На Полтавщині вже утворили вісім територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів Полтавської обласної ради. Також, як повідомляє Полтавська обласна територіальна виборча комісія, наразі відкрили рахунок для внесення грошової застави.

Відповідне оголошення та документи розмітили на сайті Полтавської обласної ради.

Читайте також: Місцеві вибори 2020: які нововведення та що потрібно знати

Нагадаємо, Центральна виборча комісія призначила місцеві вибори на неділю, 25 жовтня 2020 року. Перші вибори пройдуть у 1 439 об’єднаних територіальних громадах. Ми обиратимемо депутатів сільських, селищних, міських рад громад. Також пройдуть чергові вибори сільських, селищних, міських голів (мерів) в усіх 24 областях України.

Оскільки в Україні відбулось укрупнення районів, і тепер замість 490 ми маємо 136 районів, то й вибори проходитимуть до райрад новостворених територіальних одиниць. Рішення ухвалено ЦВК на підставі постанови Верховної ради від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», розпоряджень Кабінету міністрів від 12 червня 2020 року про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад, пише slovoidilo.ua.

Читайте також: Місцеві вибори 2020: новели законодавства

Депутатів Верховної ради АРК, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (громад, де проживає понад 10 тисяч виборців) обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідної АРК, області, району, міста, району в місті, селі, селищі згідно з адміністративно-територіальним устроєм або території міської, сільської, селищної територіальної громади.

Серед особливостей цих виборів – запровадження застави, яких на попередніх виборах не було.  Для кандидата в мери малого міста, де кількість виборців не перевищує 75 тисяч осіб, застава є сталою й становитиме приблизно 4 700 гривень.  Кандидат у депутати, який балотується у громаді до 10 тисяч виборців, теж має сплатити сталу суму – близько 940 гривень, повідомляє petropavlivka.city.

поширити новину: