Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Учні без масок, а вчителі у захисних щітках: невдовзі назвуть оновлені правила навчання у школі

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 25 серпня назвав нові умови навчання дітей у школах.

Учням початкових класів можна перебувати у закладі без масок, а вчителі у помаранчевих зонах мають використовувати захисні щитки.
“Ми дуже скрупульозно відпрацьовували ці правила з МОН, міжнародними експертами, внесли зміни. Для учнів 1-4 класів пересування у закладі освіти буде дозволено без використання маски або респіратора. В регіонах, що відноситься до помаранчевого рівня епідемічної небезпеки, педагогам під час викладання навчальної дисципліни буде рекомендовано використовувати захисні щітки. А в жовтій чи зеленій зонах вчителі просто потрібно дотримуватись відповідної дистанції”, – розповів Максим Степанов.
Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко наголошував, що вчителі можуть не одягати на уроки маски, натомість пропонував одягати прозорі захисні щітки у помаранчевих зонах.

З 24 серпня в Україні запрацювало оновлене карантинне зонування. В регіонах, які потрапили до “червоної” зони, навчальний рік не розпочнеться 1 вересня, учні навчатимуться дистанційно. Полтавщина наразі перебуває у “зеленій” зоні, тому освітній процес розпочнеться вчасно.

Нові правила навчання в школі

  • учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи распіратора;
  • в помаранчевих регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках;
  • натомість вчителі, які працюють в жовтій або зеленій зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції. Викладати можна без масок;
  • допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу;
  • у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;
  • дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.

Окрім того, у МОЗ наголосили, що вони незабаром оприлюднять повний перелік правил з протоколами та рекомендаціями.

Також у Міносвіти рекомендують цьогоріч не проводити традиційне Свято першого дзвоника. Через карантинні обмеження радять святкувати початок навчального року тільки у межах свого класу і на відкритому повітрі.
 

 

поширити новину: