Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині проводитимуть службову перевірку по факту побиття 7-річного хлопчика

29 квітня у Полтавській обласній раді відбулось засідання робочої групи по факту побиття 7-річного хлопчика у КЗ “Центр соціально-психологічної реабілітації дітей” іншим 17-річним вихованцем.

Робоча група, до складу якої увійшли депутати обласної ради, працівники облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради, створена за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького для об’єктивного та всебічного аналізу обставин, які зумовили нанесення значних тілесних ушкоджень одним неповнолітнім вихованцем закладу іншому, повідомляють у Полтавській облраді

7-річний хлопчик нині перебуває у “Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні Полтавської обласної ради”. Дитина отримала черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій грудної клітини, закриту травмою живота, множинні садини голови, тулуба та кінцівок. 17-річному підлітку обрано запобіжний засіб у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Члени робочої групи заслухали пояснення директора КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради Валентина Гавриленка. За його словами, кримінальне правопорушення було вчинено вночі 17-річним вихованцем закладу, який неодноразово перебував на обстеженні та лікуванні в обласній клінічній психіатричній лікарні імені О.Ф. Мальцева, по відношенню до семирічної дитини. Юнак, після повернення з лікарні, проявів агресії та неадекватної поведінки не виявляв. Перебування в спальній кімнаті дітей різного віку Валентин Гавриленко пояснив недостатністю площі закладу.

У ході обговорення питання члени робочої групи звернули увагу на необхідність вивчення умов утримання та виховання дітей в закладі, дослідження фахівцями їх психолого-емоційного стану, перевірки виконання працівниками службових обов’язків, зазначили неприпустимість повторення подібних випадків.

“Хлопчик, на жаль, перебуває у дуже важкому стані. Він зараз не приймає їжу, дуж погано розмовляє, у нього з’явились прояви епілепсії. Ми зробимо все, аби з’ясувати цю ситуацію. Мене цікавить лише доля хлопчика.  Наше завдання – до кінця контролювати цю ситуацію”, – зазначив депутат облради і голова комісії Олександр Алексюк.

Наразі облдержадміністрації, в оперативному управлінні якої перебуває Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, рекомендовано утворити комісію для проведення службової перевірки в закладі та включити до її складу депутатів обласної ради: Олександра Алексюка, Ларису Сухопар, Тетяну Микуцю.

Також депутати обласної ради очікують від облдержадміністрації на конкретні пропозиції щодо збільшення фінансування комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, перенесення його в інше, більш просторе приміщення.

Система Orphus