Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Маємо максимально швидко збільшити видобування корисних копалин: Олексій Гончарук у Полтаві

Маємо максимально швидко збільшити видобування корисних копалин: Олексій Гончарук у Полтаві

13 лютого Полтавщину з робочим візитом відвідує Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Зранку голова Уряду ознайомився з роботою виробничого об’єкта АТ «Укргазвидобування» на свердловині №217 Опішнянського родовища.

Потім у Полтавській ОДА Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та голова ОДА Олег Синєгубов провели розширену робочу нараду з питань розвитку області. Зокрема, розглянули питання надрокористування. Олексій Гончарук зазначив, що на Полтавщині не повинно бути жодних натяків на корупцію у цій сфері. Адже на центральному рівні повністю замінили менеджмент Державної служби геології та надр.

Опісля Олексій Гончарук провів брифінг для журналістів. За словами Прем’єр-міністра, під час сьогоднішнього візиту на Полтавщину обговорюють одразу кілька важливих тем: видобуток корисних копалин, «сплячі» ліцензії на видобуток нафти і газу та сферу медицини.

“Полтавщина це великий промисловий нафтогазовидобувний регіон. Саме час поговорити тут про видобування корисних копалин. Для України зараз є надзвичайною важливою тема енергетичної безпеки. Є дуже важлива тема — збільшення видобутку корисних копалин. Полтавська область у цьому плані один з трьохчотирьох фокусних регіонів в Україні. Тому ми приїхали сюди, поговорити як максимально швидко збільшити видобування корисних копалин. Кожного року природнім чином зменшується обсяг видобутку нафтогазоносної суміші. Це означає, якщо ми не будемо інтенсивно нарощувати видобування, воно буде падати. Це не припустимо. Тому сьогодні ми поговорили з представниками компанії «Нафтогаз», подивились як працює одна з найновіших бурових установок в Україні. Поговорили з місцевою владою про те, яким чином створити для компаній, інвесторів максимально комфортні умови для збільшення видобутку в цьому регіоні і взагалі в Україні”

В Україні невдовзі буде прийнятий законопроект щодо стимулювання видобування, адже “сплячі” ліцензії є неприйнятними, повідомив Гончарук.

Поговорили про тему «сплячих» ліцензій. Це той випадок, коли дехто, користуючись або своїми повноваженнями або контактами і знайомствами, відводили собі ліцензії на видобування надр, а потім не видобували, чекаючи поки вони зможуть це перепродати і заробити. Такі ліцензії роками не використовуються, користі державі не приносять. Тому Уряд буде робити все для того, аби їх повернути державі або стимулювати інвесторів там будувати. Для цього був підготовлений законопроект, який сподіваємось найближчим часом підтримає парламент, про стимулювання видобування. Принцип дуже простий: якщо ти відвів собі ліцензію, протягом певного періоду часу нічого не видобуваєш, все одно повинен платити податки. Тому буде невигідно утримувати ліцензію і не використовувати її. Це один з тих стимулюючих факторів, які ми збираємось застосовувати”, – зазначив Олексій Гончарук.

У контексті початку дорожнього будівництва, що стартує з 1 березня, саме час говорити про припинення нелегального видобутку надр.

Невдовзі весна і має початись масштабне дорожнє будівництво. Це означає, що для будівництва доріг потрібні матеріали, в тому числі корисні копалин. Може бути знову поширена практика видобування корисних копалин в нелегальних кар’єрах. Ми дуже чітко поговорили зі всіма очільниками правоохоронних органів. Наш меседж дуже простий: якщо хочете працювати в Україні, держава створить максимально комфортні умови, але ви повинні платити податки, створювати нові робочі місця, нормальні умови. Тоді з державою проблем не буде. Ми зі свого боку створимо нормальні прозорі процедури, щоб компаніям працювалось максимально комфортно. Ті, хто продовжить виснажувати українські надра, правоохоронні органи дадуть відсіч”, – запевнив Прем’єр-міністр.

Також у рамках візиту на Полтавщину Олексій Гончарук планує відвідати об’єкти медицини. Оскільки минулого року саме Полтавщина стала пілотним регіоном у фінансуванні сфери медицини.

Система Orphus Поделиться на fb