Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська облрада звернулася до Президента та Уряду щодо майбутнього продажу землі

Полтавська облрада звернулася до Президента та Уряду щодо майбутнього продажу землі

Сьогодні на пленарному засіданні 28 позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати більшістю голосів підтримали Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, народних депутатів України щодо майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення.

Голосування за відповідне звернення далося депутатам нелегко, адже були спроби зірвати засідання. Проте дане рішення підтримали 45 депутатів, не голосували – 9.

“Напередодні це звернення підписав 31 депутат Полтавської обласної ради. Тому формально я підписав розпорядження про скликання позачергової сесії. Це пропозиції наших депутатів, аграріїв Полтавщини щодо внесення правок до другого читання Закону про продаж земель сільськогосподарського призначення”, – зауважив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Серед ключових моментів змін до проєкту Закону No 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», які пропонують аграрії Полтавщини:

– заборона продажу землі іноземцям;

– обмеження до 500 га в одні руки;

– купувати землю дозволити лише українцям, які останні 9 років безперервно жили в Україні, ОТГ та державі;

– надати переважне право купівлі землі орендарям.

Читайте також: Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення: що у ньому

Подібне звернення, за словами Олександра Біленького, вже прийняли в Одеській, Тернопільській, Львівській областях.

“Але у них більш радикальна позиція: взагалі заборонити продаж землі. Наші депутати пропонують певні обмеження і перехідний період. Всі ми розуміємо, що ринок землі має стартувати, але чи буде державний банк – треба визначати. Я особисто прихильник продажу землі. Але не зараз і не в такий спосіб. Фермери говорять, що не готувалися до ринку і зараз не мають запасу коштів, щоб купити землі”, – додав голова Полтавської облради.

У свою чергу депутат Полтавської обласної ради Володимир Куцовол, який є одним з авторів звернення, наголосив, що у тексті документу депутати Полтавщини пропонують “припинити кроки по форсуванню розгляду законопроєктів, спрямованих на запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні”.

 

“Але вже на наступному тижні даний законопроєкт буде вноситися на розгляд Верховної Ради і додаватимуться правки до нього. Для того, щоб депутати від Полтавщини, які на форумі нам обіцяли прислухатися до громади, внесли всі необхідні зміни (про продаж іноземцям, кількість га в одні руки, ліберальний ринок), маємо запропонувати свої правки. В робочій групі ми відпрацювали ці зміни. Дякую всім. Тепер вони з рішенням сесії будуть направлені на розгляд народних депутатів. Тепер ми у кожного зможемо спитати: почули нас чи ні? Але я переконаний, що до належного порядку в землі, ніякі законопроєкти голосуватися не можуть”, – сказав Володимир Куцовол.

Депутати Полтавської обласної ради звернулися до Уряду та парламенту з проханням не допустити прийняття норм законодавства, які приведуть до закриття сільських шкіл, сприяти розвитку освіти в сільській місцевості, враховувати особливості малонаселених та віддалених один від одного населених пунктів.

Після відкриття сесії група депутатів на чолі з Іриною Степаненко намагалася заблокувати проведення сесії, однак їй це не вдалося – переважна більшість депутатів підтримала необхідність проведення сесії та проголосувала за прийняття звернення щодо ринку землі.

“Надалі спокійно реагувати на таку поведінку депутатів на чолі з Іриною Степаненко ми не будемо. Тому будуть подані заяви до правоохоронних органів за самоуправство. Ми очікуватимемо відповідної реакції від правоохоронних органів. Це були навмисні старання заблокувати роботу сесії. Прикро, на скільки я розумію, що голова Полтавської облдержадміністрації (Олег Синєгубов, – ред.) в діалозі зараз саме з нею (Іриною Степаненко, – ред.). Я дуже хочу помилятися. І, якщо це не так, то вибачуся перед ним особисто. Ми готові до діалогу і компромісу з облдержадміністрацією і не вважаємо їх ворогами. У нас є конструктив заради Полтавщини. А рука дружби, яка була протягнута, так і залишається”, – заявив наприкінці засідання голова Полтавської обласної ради.

Система Orphus Поделиться на fb