Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення: що у ньому

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Законопроект передбачає механізм набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення громадянами, юридичними особами і територіальними громадами України, а також державою. Документ оприлюднила прес-служба відомства.

При цьому сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб, в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення області та не може бути більша за 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

У документі пропонується надання іноземцям і особам без громадянства можливості набувати право власності на сільськогосподарські земельні ділянки в порядку спадкування за законом, але при цьому зобов’язувати їх здійснити відчуження упродовж одного року з дня набуття права власності.

Закон пропонується запровадити з 1 жовтня 2020 року.