Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Зінькові відбулося навчання з реалізації та захисту виборчих прав громадян

З метою реалізації Програми правової освіти населення Зіньківського району на 2016-2020 роки, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту # «Я МАЮ ПРАВО!» та кампанії # «Я маю право голосу» , 16 липня керівник Зіньківського бюро правової допомоги Sergiy Korniyko провів # навчання для представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також для членів дільничних виборчих комісій на тему «Реалізація та захист виборчих прав громадян».

В ході навчання юрист роз’яснив присутнім деякі положення Закону України «Про вибори народних депутатів України», Кодексу адміністративного судочинства України та інших нормативно-правових актів у сфері виборчого права та наголосив на тому, що за захистом своїх порушених виборчих прав, громадяни можуть звернутися до Зіньківського бюро правової допомоги.

Особливу увагу учасників навчання Sergiy Korniyko акцентував на процедурі # оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій. 

Фахівець бюро зазначив, що відповідно до статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб’єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб’єкти ініціювання референдуму.

Виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.

Рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п’ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять другої години дня, що передує дню голосування.

Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, дільничної комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Суд невідкладно повідомляє відповідну виборчу комісію або комісію з референдуму та комісію вищого рівня про відкриття провадження у справі та про ухвалене судом рішення.

Суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, вирішуються судом до закінчення голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, але після закінчення голосування, вирішуються судом у дводенний строк після надходження позовної заяви.

По завершенню виступу в учасників заходу виникло багато практичних запитань, на які були надані кваліфіковані роз`яснення відповідно до чинного законодавства України.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

поширити новину: