Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятині презентували результати досліджень місцевої демократії

У Пирятині презентували результати досліджень місцевої демократії

6 лютого в Центрі громадського діалогу відбулася презентація результатів дослідження місцевої демократії в рамках проекту “Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні“.

Проект реалізовується завдяки спільній ініціативі Асоціації міст України, Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад та Норвезького інституту міських і регіональних досліджень за фінансування МЗС Норвегії, повідомляють у міській раді.

Соціолог Денис Денисенко представив результати соціологічного дослідження з вивчення громадської та експертної думок щодо діяльності органів місцевого самоврядування і їх взаємодія з громадськістю в Пирятинській ОТГ та Україні. Соціологи провели опитування як серед жителів громади, так і серед депутатів. Питання стосувалися децентралізації, відкритості влади, прозорості, рівня активності жителів.

Як показали дослідження, понад 60 % опитаних поінформовані про реформу з децентралізації. Також більшість вважає, що робота органів місцевого самоврядування стала кращою. Радує показник оцінки довіри до міського голови, міської ради та її депутатів, який становить вище середнього.

Але є й моменти, над якими потрібно ще працювати та розвивати. Наприклад, думка жителів ОТГ, які вважають, що не можуть впливати на процеси прийняття рішень.

Учасники заходу активно обговорювали результати дослідження та шукали шляхи покращення діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку місцевої демократії та активного залучення громади до прийняття рішень.

Вирішили створити робочу групу, яка працюватиме над написанням плану підвищення ефективності діяльності органу місцевого самоврядування за напрямком місцева демократія та взаємодія з громадськістю. Який буде представлений на наступному етапі Проекту в квітні.  

Система Orphus