Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві заклали капсулу під будівництво сучасного кардіоцентру

За два роки в обласному центрі по вулиці Макаренка, 1-а збудують сучасний клінічний кардіологічний центр

Сьогодні зранку в Полтаві було закладено символічну капсулу у першу сваю на місці будівництва нового кардіологічног оцентру. Заклав її голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Участь в урочистостях також взяли профільний заступник голови ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, начальник управління капітального будівництва Тимофій Голбан, ректор ВДНЗ «УМСА» В’ячеслав Ждан, головний лікар обласного кардіодиспансеру Костянтин Вакуленко.

Проектом передбачено реконструкцію існуючої будівлі кардіодиспансеру і добудову нового корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації. Новий корпус кардіологічного центру матиме 6 поверхів, його площа — майже 11 тисяч квадратних метрів. Як повідомив Валерій Головко, загальна вартість проекту — 96 мільйонів гривень. З них левова частка — це кошти Державного фонду регіонального розвитку, які виділяються на умовах спів фінансування з обласного бюджету. Цього року обласна рада виділила на реалізацію проекту 16 мільйонів гривень, з державного бюджету Полтавщина отримала 21 мільйон.

Торік ми відкрили відділення інтервенційної радіології, а будівництво кардіологічного центру — це логічне продовження і розвиток сучасних технологій лікування серцевих хвороб у області, — наголосив очільник області. — Тому я надзвичайно вдячний проектантам, будівельникам, медикам за те, що цей проект став можливий на Полтавщині. Особлива подяка — Департаменту охорони здоров’я та його керівнику Віктору Петровичу Лисаку, який захищав цей проект та його фінансування на рівні Кабміну.

Про актуальність будівництва сучасного кардіологічного центру свідчить і невтішна статистика. За словами Віктора Лисака, на сьогодні причиною майже 70% смертей на Полтавщині стають серцево-судинні та мозково-судинні хвороби. Інфаркти та інсульти відчутно «помолоділи»: з таким діагнозом до полтавських лікарів потрапляють 40-, 30- та 20-річні пацієнти. А найстрашніше те, що ці недуги призводять до інвалідності та втрати працездатності.

Потреба у такому закладі надзвичайно велика: за минулий місяць ми зробили понад 30 коронарних стентувань, за рік ця цифра сягнула 300, — прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. — Існуючий кардіодиспансер було відкрито у 1985 році завдяки ентузіазму та старанню нині покійного лікаря-кардіолога Михайла Шкляренка. Нинішня будівля — це пристосоване приміщення колишнього санаторія-профілакторія заводу «Знамено». На сьогодні вона не відповідає сучасним медичним та санітарним нормам, в ній немає змоги запроваджувати сучасні медичні технології, дотримуватися стандартів і протоколів лікування.

Як зауважив головний лікар кардіодиспансеру Костянтин Вакуленко, в будівлі бракує місця, щоб встановити сучасне обладнання. Норми перебування пацієнтів також не відповідають вимогам сучасної медицини — у палаті знаходить по п’ятеро хворих. До того ж приміщення для поліклініки та стаціонару доводиться орендувати за 5 кілометрів від диспансеру, а це не йде на користь лікуванню.

— Новозбудований корпус створить єдиний центр із існуючим диспансером, — пояснив Костянтин Вакуленко. — Йдеться не про збільшення кількості ліжок, а про поліпшення умов перебування пацієнтів та подальший технічний і технологічний розвиток закладу. У новому центрі ми зможемо більш ефективно і більш широко застосовувати сучасні технології такі, як стентування, ангіографію та коронаграфію, які вже працюють на Полтавщині.

Будівництво планують закінчити у грудні 2017 року.

Звернення до майбутніх поколінь

Дорогі друзі!

У 25-ту річницю Незалежності України голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко разом з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким заклали капсулу зі зверненням до майбутніх поколінь.

Капсула закладається під будівлю Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, реконструкція якого завершиться у 2017 році.

Введення в експлуатацію цього закладу створить в області умови для профілактики серцево-судинних захворювань, удосконалить систему надання населенню Полтавщини кардіологічної допомоги, дозволить діагностувати захворювання на ранній стадії, зменшить рівень смертності та інвалідності від серцево-судинних хвороб.

Ми віримо, що щоденною напруженою працею у злагоді та взаємодопомозі, за підтримки громади будівельники вчасно збудують корпус інтервенційної кардіології та реабілітації, а лікарі забезпечать висококваліфіковану, спеціалізовану медичну допомогу хворим на серцево-судинні захворювання.

Збільшення потужності Полтавського обласного кардіологічного диспансеру в подальшому сприятиме запровадженню новітніх методів лікування, зокрема дистанційного консультування електрокардіограм, переданих від ліжка хворого по мережі «Телекард», що значно зменшить кількість оперативних втручань.

На базі диспансеру буде створено науково-практичний центр для проведення досліджень та підвищення ефективності підготовки медичних кадрів, з’явиться можливість передавати досвід у райони області, а з районів – до сіл.

Ми вітаємо усіх вас, хто своїми діями докладається до нашої спільної справи – розбудови нової європейської держави України.

Усім бажаємо щасливої долі та досягти своєї мети у житті.

Віримо в те, що капсула часу має магічну силу, а медичні працівники оновленого диспансеру внесуть свій вклад в покращення здоров’я сучасного та майбутнього поколінь Полтавщини.

Нехай сьогоднішній день принесе у ваш дім щастя і добро, порозуміння і згуртованість, мир і любов!

Дорогі нащадки! Цінуйте життя, завжди дякуйте за нього своїм батькам, любіть свою землю, бережіть природну красу рідного краю, гордіться тим що ви – українці.

Допоможи нам, Боже, в цей вирішальний час!

Перейти до вмісту