Refresh

This website np.pl.ua/2024/02/u-dvokh-hromadakh-poltavshchyny-vyiavyly-vypadky-salmonelozu/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У двох громадах Полтавщини виявили випадки сальмонельозу

У двох громадах Полтавщини виявили випадки сальмонельозу

Протягом минулого тижня у Полтавській області зареєстрували два випадки сальмонельозу. Їх виявили у Хорольській та Горішньоплавнівській громадах.

Про це повідомили у Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

“На 5-му тижні 2024 року в області по екстрених повідомленнях зареєстровані 2 випадки сальмонельозу виявлено у Горішньоплавнівській та Хорольській ОТГ”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, упродовж тижня на території Полтавщини зафіксували 33 випадки гострих кишкових інфекцій, порівняно з минулим тижнем на 15 випадків менше, кількість захворілих менше середнього багаторічного показника.

Також виявили 33 випадки скарлатини, більшість – у Полтавській громаді. Це – на 11 випадків менше, ніж на попередньому тижні. Проте кількість захворілих значно більше середнього багаторічного показника.

Минулого тижня зареєстрували 80 випадків вітряної віспи (на 7 випадки менше, ніж на попередньому тижні) та 3 випадки хвороби Лайма (захворюваність більше середнього багаторічного показника).

У Центрі громадського здоров’я поінформували, що сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella. Ступінь тяжкості хвороби залежить від серотипу, сприйнятливості населення та низки інших факторів.

Джерело збудника інфекції – тварини (велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни), хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії.

Носійство може тривати від кількох днів до кількох років. Людина в підтримці циркуляції сальмонел в природі значно поступається тваринам.

Механізм передавання інфекції — фекально-оральний. Зараження відбувається аліментарним, водним і побутовим шляхами.

Сальмонельоз має літньо-осінню сезонність, що пов’язано з активацією в цей період механізму передавання бактерій. Захворюваність у містах в 2 рази вища, ніж у селах.

Інкубаційний період коливається від 6 годин до 2-3 діб.

Хвороба може перебігати в легкій формі. Проте, в деяких випадках, пов’язане з хворобою зневоднення може становити загрозу для життя.

Симптоми сальмонельозу: підвищення температури, головний біль, слабкість, нездужання, біль в животі, нудота, блювання, діарея.

Профілактика сальмонельозу повинна включати широкий комплекс ветеринарних, санітарних та протиепідемічних заходів.

фото: ілюстративне

Перейти до вмісту